Luis Suarez se je takole veselil zmagovitega zadetka (že 18. v sezoni) s Kokejem. Foto: AP

Gostje so povedli v 21. minuti iz svoje prve prave priložnosti, ko je po podaji Inakija Williamsa iz bližine zadel Iker Muniain. Jan Oblak v vratih Atletica je bil ob rahlo preusmerjeni žogi brez moči.

Domači so v nadaljevanju trpeli in kazalo je, da bi se lahko zašli še v večjih škripcih, toda v sodniškem dodatku prvega polčasa so izenačili prek Marcosa Llorenteja, ki je mrežo zatresel z glavo po predložku Thomasa Lemarja. Žogo je v gol preusmeril Unai Nunez.

Odločitev o zmagovalcu je padla v 51. minuti, ko je Nunez storil prekršek nad Luisom Suarezom, Urugvajec pa je izkoristil 11-metrovko in poskrbel, da ima Atletico na vrhu lestvice šest točk prednosti pred Barcelono in osem pred Realom, s katerim se je v nedeljo na madridskem derbiju razšel z 1:1.

Athletic Bilbao je v zadnjih desetih minutah pritisnil, a mu ni uspelo izenačiti.