Mario Hermoso in Luis Suarez se veselita zmagovitega zadetka v 93. minuti. Foto: Reuters

Trenutni prvaki so bili v prvem polčasu razglašeni. V napadu so bili popolnoma brez idej in prav nič ni kazalo, da bo to magični večer.

Valencia zelo učinkovita v prvem polčasu
Yunus Musah si je v 25. minuti na robu kazenskega prostora naravnal žogo na desnico in nato z močnim strelom s 15 metrov poslal žogo ob bližnji vratnici v mrežo. Jan Oblak je bil nemočen. Gonzalo Guedes se je na desni strani otresel Maria Hermosa in podal do Musaha, ki je imenitno končal akcijo.

Minuto pred odmorom je Toni Lato v kazenskem prostoru našel Huga Dura, ki je iz bližine matiral Oblaka z levico.

Rezervist Cunha poživil igro Atletica
Atletico je v drugem polčasu strnil svoje vrste. Matheus Cunha, ki je v 57. minuti zamenjal Thomasa Lemarja, je v 64. minuti zmanjšal razliko. Po podaji iz kota je obramba Valencie pozabila na 22-letnega Brazilca, ki je s treh metrov le še podstavil nogo.

Trener Diego Simeone je bil 90 minut zaskrbljen, potem pa se je njegovim izbarncem le odprlo. Foto: Reuters

Četrti sodnik je že dvignil tablo, določil je, da bo na sporedu še sedem minut sodnikovega dodatka. V 91. minuti je Yannick Carrasco z leve strani podal pred vrata, Luis Suarez z drsečim štartom ni zadel žoge, a je zmedel vratarja Jaumeja Domenecha. Odbito žogo je Angel Correa poslal v mrežo za 2:2.

45.000 gledalcev je bilo navdušenih, gostitelji pa so dobili silovit zalet. V 93. minuti je razigrani Cunha z desne strani podal pred vrata, Hermoso pa je na daljši vratnici zabil žogo v mrežo.

Simeone evforičen po zmagovitem zadetku
Trener Diego Simeone je stekel na zelenico, komaj je zadrževal solze po čustveni zmagi. Valencia se ni pobrala po šoku in v 101. minuti je sodnik Isidro Diaz de Mera Escuderos odpiskal konec tekme.

Sevilla rešila točko po zaostanku z 0:2
Nogometaši Seville so remizirali s Celto iz Viga (2:2). Gostje so ob koncu prvega dela dosegli dva gola v le štirih minutah, najprej je zadel Franco Cervi, potem še Iago Aspas.

Odgovor Seville v nadaljevanju je bil sicer podobno hiter. Gostje so zdržali nalete do 71. minute, potem pa sta Papu Gomez in Oliver Torres dosegla gola v štirih minutah za 2:2.