Luis Suarez je najboljši strelec španskega prvenstva s 14 zadetki. Foto: Reuters

Oblak je moral prvič v tej sezoni v prvenstvu dvakrat po žogo v svojo mrežo. Šele drugič v tej sezoni v vseh tekmovanjih je dobil dva gola, s 3:2 so Madridčani zmagali v Ligi prvakov konec oktobra proti Salzburgu. Atletico Madrid je s 40 doseženimi zadetki najučinkovitejše moštvo prvenstva, z desetimi prejetimi pa tudi najboljše v obrambi.

Suarez mojstrsko izvedel prosti strel
V 28. minuti je Luis Suarez velemojstrsko izvedel prosti strel s 25 metrov. Žogo je zavrtinčil prek živega zidu in vratar Jeremias Ledesma je bil nemočen.

Izkušeni Alvaro Nagredo je izenačil v 35. minuti. Otresel se je Thomasa Lenarja in s 15 metrov ukanil Oblaka. Minuto pred odmorom je Lemar podal z desne strani pred vrata, Saul Niguez pa je spretno poslal žogo prek Ledesme v mrežo.

V 50. minuti je Marcos Mauro v kazenskem prostoru podrl Lemarja. Suarez je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen.

Alvaro Negredo in soigralci so v tej sezoni že presenetili Real in Barcelono, proti Atleticu pa jim ni uspelo. Foto: Reuters

Dva gola Negreda nista bila dovolj
Urugvajec je po prihodu iz Barcelone prerojen. S 14 zadetki se je utrdil na vrhu lestvice strelcev, kjer ima zdaj dva zadetka prednosti pred napadalcem Seville Youssefom En-Nesyrijem in tri pred argentinskim zvezdnikom Lionelom Messijem.

Negredo je v 71. minuti znova vlil upanje Cadizu. Zmago Atletica je potrdil Koke iz bližine po sijajni akciji Angela Correa po desni strani.

Derbi z Realom bo 7. marca
12. decembra je Real ugnal Atletico z 2:0. To je bil edini poraz colchonerosov v prvenstvu v tej sezoni. Januarja so presenetljivo izpadli v pokalu proti tretjeligašu Cornelli, v La ligi pa so razred zase. Tudi februarja imajo ugoden spored, 7. marca pa bodo gostili Real na stadionu Wanda Metropolitano.

Lionel Messi je s prostega strela poskrbel za vodstvo Barcelone. Foto: Reuters

Barcelona s peto zaporedno zmago pred Realom
Na drugo mesto se je povzpela Barcelona, ki je na nedeljski večerni tekmi ugnala Athletic iz Bilbaa z 2:1. Katalonci so se veselili pete zaporedne zmago v prvenstvu in se Baskom oddolžili za poraz v finalu španskega superpokala pred dvema tednoma.

Lionel Messi je v 20. minuti zadel s prostega strela, žogo je mojstrsko zavrtinčil prek živega zidu. Bilbao je izenačil po avtogolu Jordija Albe na začetku drugega polčasa, skušal je posredovati pred Oscarjem de Marcosom, a je preusmeril žogo v lastno mrežo.

Antoine Griezmann je v 75. minuti odločil tekmo na Camp Nouu, s petih metrov je zabil žogo v mrežo po podaji Oscarja Mingueze z desne strani.