Pierre-Emerick Aubameyang proslavlja zadetek z Danijem Alvesom. Foto: Reuters

S tem je Barca naredila velik korak h končnemu drugemu mestu, ki zagotavlja igranje na turnirju četverice za španski superpokal, ki bo znova v Savdski Arabiji. Tam bodo nastopili še Real Madrid, ki si je že pred desetimi dnevi zagotovil naslov prvaka, ter finalista kraljevega pokala Betis in Valencia.

Katalonce je v vodstvo popeljal Memphis Depay, ki je v 30. minuti zadel s strelom "iz prve" po izjemni akciji Ousmaneja Dembeleja po desni strani.

Deset minut pozneje je Aubameyang iz bližine povišal na 2:0, potem ko je v mrežo spravil odbito žogo. Drugič je vratarja premagal v 48. minuti po podaji Dembeleja.

Dve minuti pozneje je častni zadetek za goste iz Galicije dosegel Iago Aspas po napaki vratarja Marca-Andreja ter Stegna, ki je slabo ocenil podajo in podaril žogo napadalcu Celte.

Ronalda Arauja so z zelenice odpeljali z reševalnim vozilom. Foto: Reuters

Z Araujom bo vse v redu

Po dobri uri igre sta trčila soigralca pri Barceloni Ronald Araujo in Gavi. Tekma je bila prekinjena, saj je branilec Araujo nezavesten obležal na tleh in potreboval zdravniško pomoč. Na igrišče je pripeljalo reševalno vozilo, Urugvajca pa so vanj naložili na nosilih. Zaradi pretresa možganov so ga odpeljali v bolnišnico.

"Dobra novica je, da je zdaj pri zavesti. Zdravniki so nam povedali, da bo z njim vse v redu," je po tekmi dejal trener Barce Xavi Hernandez.

Betis je v ponovitvi pokalnega finala iz prejšnjega meseca Valencio v gosteh odpravil kar z 0:3. Na lestvici je peti in ohranja upe za uvrstitev v Ligo prvakov.

Tudi v pokalu je zmagal Betis, tedaj po 11-metrovkah. Valencia se je zmage nazadnje veselila sredi marca v Elcheju. Na desetem mestu nima več možnosti za uvrstitev v evropske pokale.