Po 26 tekmah spet izgubili z Real Madridom
Atletico Madrid je v La ligi nazadnje izgubil 1. februarja letos oziroma pred 26 prvenstvenimi tekmami. A za colchonerose je bil takrat in zdaj usoden isti nasprotnik – mestni tekmec Real Madrid.

Če je Atletico v derbi vstopil kot neporaženo in vodilno moštvo španskega nogometnega prvenstva, v katerem sploh še niso zaostajali in je Jan Oblak na devetih tekmah prejel vsega dva gola ter še to na že odločenih tekmah, se je zdaj za Diega Simeoneja, Škofjeločana in preostale atlete marsikaj spremenilo.

Trener Atletica Diego Simeone se ni proslavil na derbiju, saj je bila njegova ekipa v primerjavi s prvimi devetimi krogi neprepoznavna. Ob zgodnji menjavi se je tokrat jezil Joao Felix, medtem ko je nevidni Luis Suarez zaradi okužbe s koronavirusom izgubil vso poprejšnjo formo. Foto: Reuters

Zidane znova trdno v sedlu
Namesto mogočih kar devetih točk prednosti se jim je Real Madrid z najbrž najboljšo ligaško predstavo v sezoni 2020/21 približal na vsega tri točke, po dveh ključnih zmagah tedna pa je Zinedine Zidane znova trdno na trenerskem stolčku. Francoski superzvezdnik je popeljal kraljevi klub v izločilne boje Lige prvakov in ga vrnil v boj za ubranitev naslova španskega prvaka.

Po bledi predstavi, zlasti v prvem polčasu, ko Atletico ni zmogel niti enega poskusa strela (!), ostaja poraženim rdeče-belim v tolažbo le dejstvo, da imajo v dobrem še eno neodigrano tekmo.

Casemiro po četrt ure kronal premoč belih
Real Madrid je na Valdebebesu hitro zagrozil, dvakrat v 10. minuti prek Karima Benzemaja. Najprej je Francoz močno udaril z 12 metrov, meril je v desni zgornji kot, Jan Oblak se je s konicami prstov dotaknil žoge in jo preusmeril v vratnico in stran od lastne mreže. V naslednjem napadu je Benzema sprejel uporaben predložek, a je preslabo streljal iz ugodnega položaja.

A pritisk je galaktikom prinesel vodstvo v 15. minuti: z desne strani je kot izvedel Toni Kroos, v kazenskem prostoru v višini prve vratnice je bil pozabljen Casemiro in Brazilec je neovirano z glavo poslal žogo v Oblakovo mrežo.

Finalist Fifinega izbora za najboljšega vratarja v letu 2020 Jan Oblak je na mestnem derbiju prejel toliko golov kot poprej v uvodnih devetih krogih nove sezone La lige, pri čemer si je en zadetek uradno zabil še kar sam. Foto: Reuters

Bomba Carvajala v vratnico, nato v hrbet Oblaka in v gol
V nadaljevanju je Atletico le krenil nekoliko odločneje v napadu, v 56. minuti so prišli do prve prave priložnosti, a je Thomas Lemar iz idealnega položaja ustrelil mimo bližnje vratnice. Vseeno je bila igra rdeče-belih daleč od ligaških predstav preteklih tednov. Po dobri uri igre se je Real Madrid veselil drugič: znova prekinitev, a tokrat prosti udarec, po katerem je žoga prišla do Danija Carvajala, ki je silovito sprožil z več kot 20 metrov. Žoga je zadela desno vratnico in se nato od hrbta Oblaka nesrečno odbila v gol za 2:0. Čeprav povsem nemočen ob odboju žoge, so kapetanu Slovenije pripisali avtogol.

Ob koncu je Atletico iskal gol upanja, najbližje je bil Saul Niguez, ki je presenetljivo začel tekmo med rezervisti, z njegovim prihodom v 60. minuti pa so gostje postali malce podjetnejši in vsaj zmožni prihoda pred vratarja Thibauta Courtoisa, ki je sobotni večer sklenil z eno obrambo.

To je bil Messijev skupno že 642. gol za blaugrano na vseh tekmovanjih in jubilejni 600., odkar pri Barceloni nosi številko deset, 449 jih je dosegel v španski ligi. Foto: Reuters

Real Sociedad na vrhu
Atletico Madrid ima po 13. krogu La lige 26 točk, kolikor jih ima tudi Real Sociedad, ki je v nedeljo remiziral z Eibarjem z 1:1. Baskovska ekipa tako ni uspela povečati naskoka na vrhu.

Potem ko je Ander Barrenetxea povedel Real Sociedad v vodstvo, je Sergi Enrich izenačil. Sociedad je ostal brez zmagovalnega zadetka, potem ko so po ogledu videoposnetka razveljavili zadetek Igorja Zubeldie v 80. minuti zaradi prepovedanega položaja.

Messi rešil Barcelono
Nov spodrsljaj si je skorajda privoščila Barcelona, a jo je na tekmi z Levantejem rešil Lionel Messi z edinim zadetkom 1:0.

Z Levantejem je katalonska ekipa dolgo zaman iskala zadetek, trener Ronald Koeman nikakor ni našel prave rešitve za trdno obrambo gostov. Šele v 75. minuti je v polno zadel prvi zvezdnik blaugrane Lionel Messi, ko je žogo najprej poslal v vratnico, od koder se je odbila v mrežo Aitorja Fernandeza.