Prvenec 20-letnega Carlesa Alene po izjemni podaji Lea Messija je navdušil navijače Barcelone, ki upajo, da bo mladenič dobil še več priložnosti v prvem moštvu blaugrane. Foto: Reuters
Lucas Vazquez je tako skočil v objem Karimu Benzemaju, ki ga je lepo našel v kazenskem prostoru. Foto: Reuters

To je tretja zaporedna zmaga kraljevskega kluba pred domačimi navijači na stadionu Santiago Bernabeu. Valencia tako po več kot desetih letih še ni okusila slasti zmage na Santiago Bernabeuu.

Real je povedel v osmi minuti, in to s pomočjo gostov. Za to je bil "kriv" Daniel Wass, ki je skušal izbiti žogo z glavo, a jo je nesrečno preusmeril v lastno mrežo, vratar ni imel nikakršnih možnosti za obrambo.

VAR potrdil zmago belega baleta
V nadaljevanju sta bili ekipi izenačeni po nevarnih priložnostih, eno izmed teh pa je uspelo unovčiti Realu, in to v 83. minuti. Vodja Realovega protinapada je bil Dani Carvajal. Ko so prispeli na nasprotno polovico, so si realovci v kazenskem prostoru izmenjevali žogo, na koncu pa je Karim Benzema dobro videl Lucasa Vazqueza na sredini in mu poslal natančno podajo. Lucas je z levico streljal "iz prve", žogo je poslal ob desni vratnici. Gol je sodnik s pomočjo VAR-a tudi potrdil.

Oblak podaril 11-m, Ramalho pa remi
V nedeljo je Atletico samo remiziral pri Gironi. Ob koncu 1. polčasa je Jan Oblak po branilsko zadrsal pod noge napadalca Girone Stuanija in ga podrl na samem robu kazenskega prostora. Po ogledu VAR-a je padla odločitev – najstrožja kazen v korist Kataloncev, ki jo je suvereno izvedel prav Christian Stuani, ki je zdaj z 11 goli sam najboljši strelec španskega prvenstva. Gostje iz Madrida so do točke prišli šele v 82. minuti, ko je branilec Ramalho nespretno izbijal žogo pred Antoinom Griezmannom in poslal žogo v lastno mrežo.

Prvenec 20-letnega Alene
Barcelona je s po golom v vsakem polčasu z dvema prefinjenima podajama odpravila Villarreal z 2:0. Najprej je v 36. minuti Ousmane Dembele preigraval na desni strani in nato poslal predložek točno na glavo branilcu Gerardu Piqueju. Po nizu zapravljenih priložnosti je Barca le postavila piko na i v 87. minuti, ko je Leo Messi s podajo razpolovil obrambo rumene podmornice, prostor med Argentincem in golom je pokrivalo kar šest gostov, žogo je pobral mladi Carles Alena in jo elegantno spodkopal za končni izid. Imeniten prvenec 20-letnika in na koncu dragocena zmaga za prevzem vodstva na lestvici.