Joao Cancelo je zadel na drugi zaporedni tekmi La lige. Foto: Reuters

Čeprav je imela domača zasedba, ki je v preteklem tednu vpisala dve zmagi s 5:0, terensko premoč, so bili v prvem polčasu nevarnejši gostje iz Galicije. Pri Barci je dve lepi priložnosti zapravil Joao Felix, na drugi strani pa sta se izkazala Oriol Romeu, ki je dvakrat blokiral nevarna poskusa varovancev Rafaela Beniteza, in Marc-Andre ter Stegen z obrambama po strelih Iaga Aspasa in Joergena Stranda Larsena. Ga je pa norveški napadalec matiral v 19. minuti z diagonalnim strelom z leve strani. V prvem delu je zaradi poškodbe zelenico zapustil Frenkie de Jong.

Joao Felix in Robert Lewandowski sta se v napadu Barcelone hitro odlično ujela. Foto: Reuters

V drugem polčasu je najprej veliko priložnost zamudil Ferran Torres, ki je bil z dobrih desetih metrov nenatančen, v 76. minuti pa je sledil nov šok za gostitelje. Po hitrem protinapadu je na 2:0 povišal Tasos Duvikas. V 81. minuti je Barca začela preobrat. Joao Felix je žogo mojstrsko dvignil prek zadnje linije Celte, Robert Lewandowski pa je z lobom premagal Ivana Villarja.

Dobre štiri minute pozneje je poljski napadalec izenačil, potem ko je Raphinha v kazenskem prostoru zaposlil Joaa Cancela, portugalski bočni branilec pa je lepo našel Lewandowskega v sredini. Štiri minute zatem se je mreža Celte zatresla še tretjič. Gavi je poslal predložek pred vrata, kjer je vtekal Joao Cancelo, ki je prišel pred Carlosa Domingueza in žogo pospravil za hrbet Villarja.