Veselje Roberta Lewandowskega po zmagovitem zadetku. Foto: EPA

Dvakratni strelec za Katalonce je bil Robert Lewandowski, ki je najprej poskrbel za vodstvo v 45. minuti, čeprav je Barca v prvem polčasu znova pokazala skromno predstavo. Na robu kazenskega prostora ga je s podajo našel Lamine Yamal, "Lewa" pa je razveselil gostujoče navijače s sijajnim strelom z zunanjim delom stopala.

Na začetku drugega dela je za Celto, ki je pod vodstvom trenerja Rafe Beniteza po nizu porazov na lestvici šele na 17. mestu, izenačil Iago Aspas. Napadalec domačih je imel v nadaljevanju še tri lepe priložnosti, a mu ni uspelo znova zadeti.

Lewandowski je drugič mrežo zatresel globoko v sodnikovem dodatku z 11-metrovke. Branilec Celte Fran Beltran je pri poskusu izbijanja povsem zgrešil žogo in v nogo zadel Yamala, zato je sodnik Juan Luis Pulido Santana pokazal na belo piko. Prvi poskus Lewandowskega je vratar Vicente Guaita ubranil, toda ker ni stal na golovi črti, je Poljak dobil še eno priložnost in v drugo vendarle zadel.

V sredo bo Barcelona na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov gostovala v Neaplju.

Nogometaši Raya Vallecana so preprečili zmago madridskega Reala. Foto: EPA

Rayo Vallecano odščipnil točko Realu
Nogometaši Reala so tekmo tega kroga odigrali pri Rayu Vallecanu in remizirali z 1:1. Obračuna sicer ne bi mogli začeti bolje, že v 3. minuti se je Joselu vpisal med strelce, potem ko je zadel s strelom ob desni vratnici. Glavni sodnik Alejandro Ruiz si je ogledal počasni posnetek in se prepričal, da v akciji za zadetek ni bilo prekrška. A gostiteljem je uspelo v drugi polovici polčasa izenačiti. Z roko je v lastnem kazenskem prostoru igral Eduardo Camavinga, Ruiz si je ob glasnih protestih domačega kolektiva ogledal posnetek in pokazal na belo točko, s katere je za 1:1 zadel Raul de Tomas. Ta je žogo silovito zabil pod prečko, vratar Andrej Lunin je bil povsem nemočen. V nadaljevanju so Madridčani zaman iskali zmagoviti zadetek, še najbližje je bil Toni Kroos, ki je v 80. minuti sijajno izvedel prosti strel, a mu je veselje preprečil domači čuvaj mreže Stole Dimitrievski.

Kraljevi klub, ki je šestič v sezoni ostal brez polnega izkupička točk, je srečanje končal z desetimi nogometaši, globoko v sodnikovem dodatku, natančneje v 95. minuti, je še drugi rumeni karton zaradi grobega prekrška prejel Daniel Carvajal.