Robert Lewandowski je z 11 goli daleč najboljši strelec La lige. Foto: EPA

Xavi je na Camp Nouu premešal prvo postavo katalonske zasedbe. V napadu sta mesto ob Robertu Lewandowskem dobila Ansu Fati in Ferran Torres, na položaju zadnjega veznega pa je začel Frenkie de Jong. Vse te tri najočitnejše spremembe so se gostiteljem obrestovale. Odigrali so zelo dober prvi polčas, v katerem so si priigrali kar nekaj priložnosti, trikrat pa tudi kronali premoč.

Povedli so v 31. minuti, ko je z leve strani v kazenski prostor podal Jordi Alba. Lewandowski je žogo ustavil, medtem sta iz igre izpadla osrednja branilca rumene podmornice Pau Torres in Raul Albiol, poljski napadalec pa je z obrata matiral Geronima Rullija. Štiri minute pozneje se je gostujoča mreža znova zatresla. Pedri je na sredini ukradel žogo, jo spravil do Gavija, ki je na levi strani našel Lewandowskega, ta pa je z roba kazenskega prostora še drugič premagal Rullija.

Tri minute zatem je Rulli klonil še tretjič. De Jong je začel akcijo, nato je prek Lewandowskega in Gavija žoga prišla na desno stran do Torresa, ki je preigraval v kazenskem prostoru, podal v sredino, kjer je pritekel Fati. Sprva je mladenič žogo poslal v vratnico, nato pa jo iz neposredne bližine s peto pospravil v mrežo.

Po posredovanju VAR-a razveljavljeni trije goli Reala

Fede Valverde in Karim Benzema sta bila med strelci kot tudi na nedeljskem el clasicu. Foto: EPA

Real je bil na stadionu Manuela Martineza Valera suveren. Že v šesti minuti je prvič izigral domačo obrambo, ko je po podaji Viniciusa Juniorja mrežo zatresel Karim Benzema, toda zadetek je bil zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Edgar Badia je pet minut pozneje znova pobral žogo iz svoje mreže, tokrat pa je gol obveljal. Najprej je streljal Vinicius Junior, toda poskus je blokiral Omar Mascarell. Odbita žoga je prišla do junaka nedeljskega el clasica Fedeja Valverdeja, ki je z levico z roba kazenskega prostora streljal neubranljivo.

26. minuta je tekla, ko je David Alaba lepo sodeloval s Tonijem Kroosom in nato še z Benzemajem, prišel pred Badio, ga premagal, toda vnovič se je zaradi prepovedanega položaja oglasil VAR. V 61. minuti se je Benzema, potem ko je po podaji Danija Carvajala z desne strani v kazenskem prostoru, kjer se je po napaki domače obrambe znašel sam, žogo sprejel s prsmi in jo spravil za hrbet Badie, znova veselil prehitro, saj je bil na začetku akcije Carvajal v nedovoljenem položaju.

Francoski zvezdnik, ki je v ponedeljek prejel zlato žogo, je v 75. minuti odlično kombiniral z Rodrygom, ki mu je žogo vrnil s peto, in z roba kazenskega prostora zadel. Tokrat je bil gol vendarle regularen. Končni rezultat je v 89. minuti po Rodrygovi podaji z leve strani postavil Marco Asensio.