Iago Aspas (desno) je bil glavni krivec, da Barcelona v Vigu ni zmagala. Foto: EPA

Barco, pri kateri sta v prvi postavi začela tudi Riqui Puig in Ansu Fati, je v 32. krogu španskega prvenstva v 20. minuti po premetenem prostem strelu Lionela Messija v vodstvo z glavo popeljal Luis Suarez. Že pred tem sta bila zelo blizu gola Gerard Pique (prečka) in Arturo Vidal. Na drugi strani je veselje Braisu Mendezu preprečila vratnica.

Celta je izenačila po petih minutah drugega polčasa, ko je po hitrem protinapadu in zmedi v obrambni vrsti Kataloncev iz bližine zadel Fjodor Smolov.

V 67. minuti je pri Barceloni še drugič vpisal med strelce Suarez, ki do danes še nikoli ni zatresel mreže na Balaidosu, stadionu v Vigu. Vnovič je podal Messi, spretni Urugvajec pa je po obratu sredi kazenskega prostora v polno meril s strelom z levico v daljši kot.

Luis Suarez je bil dvakratni strelec za Barco. Foto: EPA

Nolito imel na nogi tri točke za Celto
V zadnjih minutah gostom ni uspelo ohraniti prednosti in ostajajo brez zmage v Vigu od 5. aprila 2015. V 95. minuti bi domači lahko celo dosegli še en gol, a je rezervist Nolito iz neposredne bližine slabo streljal naravnost v vratarja Marca Andreja ter Stegna, ko je bilo lažje zadeti kot zgrešiti. Ter Stegen je strel Nolita z lepo obrambo ustavil tudi v 80. minuti.

Barcelona je po premoru zaradi pandemije novega koronavirusa drugič zapored ostala brez vseh treh točk v gosteh. Prejšnji petek se je s Sevillo razšla brez zadetkov.

V torek bo na Camp Nouu gostila Atletico Madrid, ki je bil tokrat doma z 2:1 boljši od Alavesa in se veselil četrte zaporedne zmage.

Real bo v nedeljo ob 22.00 igral pri zadnjeuvrščenem Espanyolu in bi z zmago pred zadnjimi šestimi krogi imel dve točki prednosti pred največjimi tekmeci.

32. krog:
SEVILLA - VALLADOLID 1:1 (0:1)
Ocampos 83./11-m; Kiko 25.

ATHLETIC BILBAO - MALLORCA 3:1 (2:0)
Raul Garcia 16./11-m, Sancet 24., Villalibre 90.; Budimir 69./11-m

Vesel sem, da sem pomagal ekipi z dvema zadetkoma, a na koncu prevladujeta jeza in razočaranje. Tu smo pustili dve točki, veliko stvari moramo izboljšati. V gosteh izgubljamo veliko točk, česar v prejšnjih sezonah nismo bili navajeni.