Real iz Madrida nadaljuje dobre predstave. Po zmagi na mestnem derbiju proti Atleticu (2:0) v prejšnjem krogu so zdaj premagali Athletic Bilbao (3:1). Junak srečanja je bil Karim Benzema. Foto: Reuters

Osmo prvenstveno zmago so dosegli zanesljivo, gostje pa so jim olajšali delo že na začetku tekme, ko je Garcia zaradi dveh rumenih kartonov prejel rdeči karton in moral zapustiti zelenico.

Real je kljub številčni premoči na gol dolgo čakal, tik pred odhodom na odmor je mojstrsko z volejem z razdalje zadel Toni Kroos.

Gostje so hitro po posvetu s trenerji zadeli, Ander Capa je prišel do odbitka v kazenskem prostoru in žogo poslal v desni spodnji kot.

Pravi junak tekme pa je Karim Benzema. V 74. minuti je v kazenskem prostoru skočil najvišje, zadel je z glavo iz težkega položaja. V 92. minuti pa je po lepi podaji meril v levi spodnji kot in postavil je končni rezultat.

Frenkie de Jong je odločil tekmo na Campo Nouu. Foto: Reuters

Barcelona se je povzpela na peto mesto
Barcelona je premagala Real Sociedad z 2:1. Katalonci zdaj zasedajo peto mesto. Katalonci so bili v prvem polčasu vnaprej odigrane tekme 19. kroga precej boljši tekmec od prvega presenečenja letošnje sezone iz San Sebastiana. Pripravili so si ogromno lepih priložnosti, a se vseeno znašli v zaostanku po iznajdljivi akciji, ki jo je z bližine zaključil Willian Jose v 27. minuti.

V 31. minuti je s sijajnim zaključkom s slabšo desno nogo zadel Jordi Alba. Isti igralec je v 43. minuti še podal Frenkieju de Jongu za vodstvo Barcelone. Stranski sodnik je sprva dvignil zastavico, ogled posnetka v sobi za VAR pa je razkril, da Nizozemec ob zadetku ni bil v prepovedanem položaju.

Ter Stegen preprečil izenačenje
V drugem polčasu je Antoine Griezmann, ki je v prvem zadel vratnico, potem ko je že preigral vratarja, z vsega dveh metrov zgrešil prazna vrata. Gostje so nato večji del drugih 45 minut pritiskali, a niso znali kaznovati Kataloncev za vse zapravljene priložnosti. Marc-Andre ter Stegen je v 84. minuti s sijajno obrambo rešil svoje moštvo po poskusu Alexandra Isaka.