Martin Braithwaite je bil tragična figura tekme pri Barceloni. Foto: EPA

Gostje, ki so v spodnjem delu lestvice, so se Kataloncem uspešno postavili po robu z agresivnostjo in v 57. minuti celo povedli. Zadel je Kike Garcia po izgubljeni žogi urugvajskega branilca Ronalda Arauja blizu sredine igrišča.

Deset minut pozneje je po lepi ekipni akciji z natančnim nizkim strelom "iz prve" izenačil dobro razpoloženi rezervist Ousmane Dembele, ki je igral prvič po treh tednih, pri izidu 0:0 pa resda ni izkoristil lepe priložnosti, ko je bil sam pred vratarjem Baskov Markom Dmitrovićem. Za kaj več so domači storili preveč napak in bili premalo zbrani pred vrati.

Martin Braithwaite je že v 8. minuti zastreljal 11-metrovko, streljal je mimo vrat. V 25. minuti pa je VAR presodil, da je bil ob doseženem golu v minimalnem prepovedanem položaju. Danec je ob koncu zapravil tudi lepo priložnost iz ugodnega položaja.

Messi se je sicer v torek vrnil v Barcelono, potem ko je božične praznike preživel v Argentini, a je srečanje zaradi manjših težav z gležnjem spremljal s tribune. Prejšnji torek je blestel ob gostujoči zmagi nad Valladolidom s 3:0, ko je sodeloval pri vseh treh zadetkih.