Frenkie de Jong je bil izključen sredi drugega polčasa. Njegovi soigralci so zelo trpeli  zadnje pol ure. Foto: EPA
Frenkie de Jong je bil izključen sredi drugega polčasa. Njegovi soigralci so zelo trpeli zadnje pol ure. Foto: EPA

Decembra lani je Cadiz z golom Alvara Negreda v 63. minuti premagal Barcelono z 2:1, februarja pa je na Camp Nouu iztržil remi (1:1). Na zadnjih treh tekmah je Barca proti palčku La Lige osvojila le dve točki.

Trener Ronald Koeman v sredo ni želel odgovarjati na vprašanja novinarjev, le prebral je nekaj misli po nizu slabih izidov. Prejšnji teden je bila Barcelona popolnoma nemočna na tekmi Lige prvakov proti Bayernu. Izgubila je z 0:3, lahko pa bi doživela še precej višji poraz. V ponedeljek je nato le remizirala z Granado (1:1), potem ko je Ronald Araujo v zadnji minuti z glavo izenačil.

Koeman: Mladi igralci lahko postanejo svetovni zvezdniki
"Moramo prenoviti ekipo. Nimamo finančnih sredstev, potrebujemo pa čas. Imamo kar nekaj zelo talentiranih igralcev, ki lahko postanejo svetovni zvezdniki čez nekaj let. Vsi moramo biti potrpežljivi, saj bodo mladi igralci dobivali veliko priložnosti za igro. Tako sta se razvila tudi Xavi in Andres Iniesta. Visoka uvrstitev na lestvici bi pomenila velik uspeh. V Ligi prvakov sploh ne smemo pričakovati čudežev," je na novinarski konferenci povedal Koeman.

12.180 gledalcev na stadionu Nuevo Mirandilla je spremljalo zelo povprečno predstavo v prvem polčasu. Izrazitih priložnosti ni bilo.

36-letni Alvaro Negredo je povzročal veliko težav obrambi Barcelone. Foto: EPA

De Jong prejel dva rumena kartona v štirih minutah
Drugi polčas je bilo precej bolj napet. Že v uvodni akciji je Negredo nevarno streljal z zunanjim delom nogometnega čevlja, a se je s parado izakazal Marc-Andre ter Stegen.

V 65. minuti je Frenkie de Jong slabo zaustavil žogo na sredini igrišča. Pacha Espino mu jo je odvzel, Nizozemec pa ga je z drsečim startom podrl. Sodnik Carlos del Cerro Grande je takoj pokazal rumeni karton. To je bil za de Jonga že drugi, prvega je prejel v 61. minuti.

Ter Stegen preprečil poraz Barce
Koeman je skušal stabilizirati ekipo. Najprej je v igro poslal Philippa Coutinha, nato sta vstopila še najstnika Nico Gonzalez in Riqui Puig. Cadiz je bil vse nevarnejši. V 81. minuti je ter Stegen ubranil strel Savija Sancheza. Barcelona je bila nemočna, le iz prekinitev je zapretila, a je Coutinho v 92. minuti s prostega strela iz ugodnega položaja zgrešil vrata.

V sodnikovem dodatku sta obe ekipi skušali zmagati. Najprej je Ruben Sobrino stekel v protinapad in podal so Salvija Sancheza, njegov strel pa je v zadnjem trenutku blokiral Araujo. Barcelona je takoj krenila v napad, Gerard Pique je na levi strani kazenskega prostora zaposlil Memphisa Depaya, ki je z diagonalnim strelom malce zgrešil vrata.

Ronald Koeman je Barceloni priigral prvi naslov evropskega prvaka 20. maja 1992 na Wembleyju. Na trenerski klopi ga čaka zares zahtevna naloga, saj ima Barcelona po dolgih letih precej slabšo ekipo od madridskega Reala. Foto: Reuters

Koeman izključen tik pred koncem
V 97. minuti je bil izključen še Koeman, ki se je pritoževal. Rumeni karton je prejel Sergi Busquets, ki je prekinil akcijo gostiteljev, ko sta bili na igrišču dve žogi. Odvečno žogo je izbil naravnost proti Anthonyju Lozanu, ki je skušal podati pred vrata z desne strani.

Sergi Roberto: Tekmeci nimajo boljše ekipe od naše
"Mi vedno želimo osvojiti prvenstvo. Ne zanima nas le mesto med prvimi štirimi, ki vodi v Ligo prvakov v naslednji sezoni. Mislim, da imamo zelo močno ekipo. Nekaj igralcev je poškodovanih, a to ne sme biti izgovor. Tekmeci nimajo boljših ekip od naše. Lahko osvojimo prvenstvo tudi v tej sezoni. Moramo le ujeti pravi ritem. Morali se bomo bolj potruditi, saj nam je vodilni Real že ušel. Sezona je zelo dolga, a nikoli ni lahko loviti velikega zaostanka," je poudaril Sergi Roberto.

Pique: Zanimajo me le lovorike, na pa druga ali tretja mesta
Pique je dodal: "Dresa Barcelone ne nosim, da bo končal na drugem ali tretjem mestu. Zanimajo me le lovorike in prepričan sem, da jih lahko osvojimo. Navijači nam morajo zaupati."

Barcelona, ki za vodilnim madridskim Realom zaostaja že sedem točk (ima tekmo manj), bo v nedeljo gostrila Levante, ki še čaka na prvo zmago v prvenstvu.