Karim Benzema nadaljuje strelski pohod, Real Madrid pa zmagoviti niz, čeprav se je na koncu kraljevi klub doma že kar krčevito branil pred Baski. Foto: AP

Vodilni klub La Lige je sicer začel poletno in silovito, a uvodni pritisk ni prinesel vodstva. Po pol ure podrejenega položaja so gostje iz Baskije vzpostavili ravnotežje, Raul Garcia je imel izredno priložnost, a se je prvič na sredni tekmi na Santiagu Bernabeu proslavil belgijski vratar v madridskih vratih.

Dvanajsti gol Benzemaja v La Ligi

Pred iztekom 1. polčasa je Real Madrid spletel akcijo tekme, kjer je po petki Luke Modrića in strelu Asencia ubranjena žoga prišla do Hrvata, ki je podal do prostega francoskega napadalca, in Karim Benzema je v delno izpraznjena vrata zlahka dosegel že 12. gol sezone, s čimer se je še utrdil na lestvici strelcev La Lige.

Druga pesem v nadaljevanju

V zadnjih trenutkih tekme je na pomoč v napad pritekel tudi vratar Athletica Unai Simon, a je Thibaut Courtois pred njim in drugimi gosti izbil podajo iz kota in tri točke so ostale na Santiagu Bernabeu. Foto: AP

V 2. polčasu je na zelenici zavladal Athletic Bilbao, ki pa iz vseh obetavnih priložnosti in številnih poskusov strelov ni zmogel izenačiti. Naveza Inaki Williams-Dani Garcia je že izigrala domačo obrambo na čelu s Courtoisem, a na koncu je Lucasu Vazquezu v obupanem skoku uspelo blokirati žogo, ki je letela v mrežo. Zatem se je proslavil še Thibaut Courtois, ko je iz oči v oči ustavil Sanceta, kar je bil sicer šele drugi in zadnji strel Athletica v okvir vrat na tekmi.

Athletic iz 18 poskusov le dvakrat v okvir vrat

A pri številu poskusov strelov so si Baski celo nabrali enega več: 18:17. Zadnji pritisk je bil silovit, a brez zaključka in Athletic je doživel šele tretji prvenstveni poraz. Na drugi strani Real Madrid slavi peto zaporedno ligaško zmago, s katero so se močno utrdili na 1. mestu lestvice, kjer imajo po novem že kar sedem točk prednosti pred branilcem naslova in mestnim tekmecem Atleticom iz Madrida. Ekipa Jana Oblaka ima sicer eno tekmo še v dobrem.

V soboto derbi Realov

Špansko prvenstvo se bo s 16. krogom nadaljevalo že v petek, vodilni Real Madrid pa v soboto ob 21.00 gostuje v Donostii pri tretjeuvrščenem Real Sociedadu, letos boljšem izmed baskovskih nogometnih velikanov.