Karim Benzema se je veselil že sedmega zadetka v prvenstvu, odigral pa je le osem tekem. Kot kapetan Reala iz Madrida je bil v sezoni 2021/22 gonilna sila belega baleta na poti k osvojitvi tako Lige prvakov kot La lige. Na 46 klubskih tekmah je za kraljevi klub dosegel neverjetnih 44 golov in k temu dodal 15 podaj. Za sanjsko sezono je bil nagrajen z zlato žogo kot priznanjem za trenutno najboljšega nogometaša na svetu. Foto: EPA

35-letni Benzema se je poškodoval 18. novembra, ko je na treningu francoske izbrane vrste začutil ostro bolečino v stegenski mišici. Selektor Didier Deschamps ga je zelo pogrešal v Katarju, v finalu proti Argentini bi prišel še kako prav ...

Na prvi tekmi po sedmih tednih odmora zaradi svetovnega prvenstva je imel trener evropskih prvakov Carlo Ancelotti kar nekaj težav. Eder Militao je poškodovan, Rodrygo, Eduardo Camavinga, Aurelien Tchouameni in Luka Modrić pa so vstopili v igro v zadnje pol ure.

Madridčani večji del tekme niso blesteli
Vratar Valladolida Jordi Masip je imel kar precej dela v prvem polčasu. Izkazal se je predvsem po strelu Marca Asensia v 10. minuti.

Sredi drugega polčasa je imel veliko priložnost za vodstvo gostiteljev Sergio Leon, a je njegov strel z glavo odbil Thibaut Courtois.

Dvojni šok za gostitelje – 11-m in še rdeči karton za Leona
Devet minut pred koncem je Javi Sanchez v kazenskem prostoru igral z roko in Madridčani so zahtevali najstrožjo kazen. Sodnik Jose Luis Munuera Montero si je ogledal posnetek ob stranski črti in takoj je pokazal na belo točko. Ko se je vrnil na zelenico, mu je Sergio Leon povedal nekaj krepkih in prislužil si je rdeči karton. Benzema si je pripravil žogo in jo z enajstih metrov poslal v mrežo, vratar Matip pa se je vrgel v napačno smer.

Camavinga po hitrem prodoru našel Benzemaja
Minuto pred koncem je hitri Camavinga sijajno prodrl po levi strani in podal v kazenski prostor, v katerem je imel Benzema preveč prostora in z desetih metrov je z desno nogo postavil končni izid na stadionu Joseja Zorrille, na katerem se je zbralo 25.950 gledalcev.

Že v četrtek je madridski Atletico odpravil zadnjeuvrščeni Elche z 2:0. Jan Oblak je branil vseh 90 minut, čeprav je zaradi slabega počutja izpustil zadnje treninge.

Joselu je z enajstih metrov zagotovil točko Espanyolu. Foto: EPA

Joselu z bele točke zagotovil Espanyolu veliko točko na Camp Nouu
Kraljevi klub se je na vrhu izenačil z Barcelono, ki je na mestnem derbiju na razprodanem Camp Nouu le remizirala z Espanyolom (1:1).

Barcelona je povedla v 7. minuti, ko je pred vratarjem Alvarom Fernandezom z glavo zadel Marcos Alonso. Izkoristil je podajo Andreasa Christensena in se veselil prvega zadetka v dresu Barce v prvenstvu. Domači so imeli v nadaljevanju precej več od igre.

Espanyol je z disciplinirano igro ohranil minimalen zaostanek. V 71. minuti je Marcos Alonso pohodil Joseluja v kazenskem prostoru. Sodnik Antonio Mateu Lahoz je pokazal na belo točko. Joselu je streljal po sredini vrat, Marc-Andre ter Stegen pa je krenil v levo stran.

Sodnik Antonio Mateu Lahoz je bil znova v središču pozornosti, kar mu zelo ustreza. Foto: EPA

Lahoz pokazal kar 15 rumenih kartonov
Glavni sodnik Lahoz je popolnoma izgubil nadzor nad tekmo, pokazal je kar 15 rumenih kartonov (tri je pokazal še igralcem in trenerjem na klopi). Najbolj vroče je bilo med 74. in 80. minuto, ko so se kartoni kar vrstili. Jordi Alba je prejel dva zaradi ugovarjanja in v 78. minuti je bil izključen. Dve minuti zatem so bile moči na zelenici znova izenačene, saj je Vinicius Souza zaradi prekrška nad Sergijem Robertom na sredini igrišča prav tako prejel drugi rumeni karton.

Barcelona je bila blizu zmage v zadnjih minutah rednega dela, najlepšo priložnost pa je zapravil Robert Lewandowski v 88. minuti, ko je bil iz oči v oči uspešnejši gostujoči vratar Alvaro Fernandez. Gostje so zdržali vse do 101. minute in veselili so se velike točke.