Ousmane Dembele je dosegel izjemno pomemben zadetek v boju za naslov španskega prvaka. Foto: Reuters

Drugi obračun Reala in Barcelone v tej sezoni bo na sporedu na stadionu Alfreda di Stefana v soboto ob 21.00. 24. novembra lani je bil na Camp Nouu s 3:1 boljši madridski Real.

Katalonci so dosegli šesto zaporedno zmago v prvenstvu. Valladolid, ki se bori za obstanek, je prikazal zelo dobro predstavo in bil večji del srečanja enakovreden tekmec.

Kodro in Pedri stresla okvir vrat
Gostje so se pogumno postavili na zelenici, niso se le branili. V 9. minuti je bosanski napadalec Kenan Kodro z glavo stresel prečko, lepi priložnosti pa je v prvem delu zapravil tudi Roque Mesa. Barcelona je prav tako stresla okvir vrat. Udarec Pedrija z 18 metrov v sodnikovem dodatku prvega polčasa je odlični vratar Jordi Masip preusmeril v vratnico.

Sodnik Santiago Jaime Latre je iz žepa presenetljivo potegnil rdeči karton. Foto: Reuters

V 57. minuti je Lucas Olaza premešal obrambo Kataloncev, Oscar Mingueza je bil neodločen, z levico pa je nato zadel zunanji del mreže. V 59. minuti je strel Ousmaneja Dembeleja ubranil Masip, odbito žogo pa je z glavo Antoine Griezmann poslal mimo praznih vrat. Nezadovoljni trener Ronald Koeman je po uri igre opravil kar tri menjave. Vstopili so Trincao, Martin Braithwaite in Ronald Araujo.

Plano strogo izključen
V 73. minuti je Lionel Messi silovito sprožil z 20 metrov, a je malce zgrešil vrata. V 79. minuti je Oscar Plano podrl Ousmaneja Dembeleja s strani. Zaslužil bi si rumeni karton, sodnik Santiago Jaime Latre pa je iz žepa potegnil kar rdečega. Zelo stroga odločitev, ki je videosodnik ni spremenil.

Ruben Alcaraz in soigralci so bili po 94 minutah boja zelo razočarani. Zares blizu so bili veliki točki v boju za obstanek. Foto: Reuters

Dembele natančen z volejem
V zadnjih desetih minutah so se gostje branili z vsemi močmi, nekajkrat so panično izbili žogo iz kazenskega prostora. Nikakor jim ni več uspelo obdržati žoge na sredini igrišča. V 90. minuti je Frenkie de Jong z desne strani podal pred vrata, kjer je Araujo z glavo podaljšal žogo do Dembeleja. Napadalec je z volejem z levico matiral Masipa, ki je skušal posredovati ob bližnji vratnici, vendar je bil strel premočan.

Tudi 30. krog bo zelo napet
Na vrhu ostaja Atletico, ki ima po nedeljskem porazu proti Sevilli z 0:1 le še točko več od Barcelone. Tri manj ima madridski Real, ki pa se lahko že v naslednjem krogu povzpne na vrh. Že ta konec tedna bo zelo zanimivo, saj je poleg el clasica na sporedu tudi novo gostovanje Atletica v Sevilli, tokrat pri Betisu.