Nogometaši Seville so trenerja Julena Lopeteguija vrgli v zrak. Veselje ob uvrstitvi v Ligo prvakov je bilo veliko. Foto: EPA

Gostitelji, ki jim je preboj v najelitnejše klubsko tekmovanje v Evropi uspel že v prejšnjem krogu, so z golom Joseja Gimeneza z glavo v 30. minuti povedli. Pet minut pred koncem tekme na stadionu Wanda Metropolitano je izenačil Youssef En-Nesyri z glavo po natančni podaji rezervista Oliver Torresa.

Na lestvici je Atletico pred zadnjim krogom ostal točko pred Sevillo, za četrto mesto pa je vse možnosti izgubil Betis, čeprav je z 2:0 premagal Granado.

Youssef En-Nesyri je bil junak na stadionu Wanda Metropolitano, kjer se je zbralo 58.138 gledalcev. Foto: EPA

Real Madrid in Barcelona le do točke
Poln izkupiček tokrat nista vknjižili vodilni ekipi. Real Madrid je z rezervno postavo v Cadizu iztržil točko (1:1). Trener kraljevega kluba Carlo Ancelotti je nosilcem igre ponudil odmor. Karim Benzema, Vinicius Junior, Luka Modrić in Thibaut Courtois niso bili v kadru.

Mariano Diaz je v 5. minuti dosegel prvi zadetek v letošnjem prvenstvu, Cadiz je izenačil v 35. minuti, ko je Ruben Sobrino streljal z 20 metrov, smer žogi pa je spremenil Eder Militao in končala je v mreži.

Gostitelji so imeli veliko priložnost za zmago, a je Alvaro Negredo v 61. minuti zgrešil strel z bele točke.

Barcelona se je z Getafejem razšla brez zadetkov.

Levante in Alaves izpadla v drugo ligo
Alaves je zamudil zadnjo priložnost za obstanek v ligi. Levante, ki se prav tako poslavlja od prvoligaškega statusa, ga je doma premagal s 3:1.