Antoine Griezmann je takole odločil srečanje v Madridu. Foto: Reuters
Jan Oblak je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Od zadnjih sedmih tekem v vseh tekmovanjih je samo na dveh prejel zadetek: na derbiju z Realom iz Madrida, ki ga je kraljevi klub dobil s 3:1 (premagali so ga Rodrygo, Karim Benzema in Vinicius Junior), in na svojem stadionu proti Getafeju, ko ga je z 11 metrov ukanil Enes Ünal. Foto: Reuters

Prvo pravo priložnost so v 37. minuti tekme zapravili gostitelji, Yannick Carrasco se je znašel iz oči v oči z vratarjem Julenom Agirrezabalo, ki je poskus ubranil. Že kmalu zatem je na drugi strani zelenice Dani Garcia na oddaljenejši vratnici povsem neovirano sprožil čez gol.

Baski so bili v prvem delu nevarnejši, tik pred odmorom je po dolgem predložku iz obrambe z glavo nevarno poskusil še Oihan Sancet, a je Jan Oblak žogo ujel.

Priložnosti so si sledile tudi v nadaljevanju. Carrasco je v 50. minuti Agirrezabalo prisilil v odlično obrambo s strelom ob bližnji vratnici, na drugi strani se je Inaki Williams spretno otresel domačih branilcev in poskusil Oblaka presenetiti z zvitim strelom z zunanjim delom stopala, a je ostalo pri 0:0.

Nato pa 73. minuta in trenutek odločitve: Griezmann se je na sredini igrišča dokopal do žoge, se kot strela zapodil proti golu nasprotnika in z natančno odmerjenim diagonalnim strelom z levico žogo od leve vratarjeve vratnice poslal v mrežo. 1:0.

Do konca tekme je najlepšo priložnost za spremembo izida zapravil Alvaro Morata, ki je po lepi globinski podaji poskusil s skoraj identičnim strelom, kot Griezmann nekaj trenutkov predtem, le da je žoga tokrat odfrčala mimo vrat.

Nova zmaga Barcelone
Na vrhu lestvice suvereno ostaja Barcelona, ki je tokrat z 2:0 odpravila skromni Cadiz. Gostitelji so oba gola dosegli tik ob koncu prvega polčasa, ko sta bila natančna Sergi Roberto in Robert Lewandowski.

Federico Valverde je odločil srečanje v Pamploni. Foto: Reuters

Valverde odločil v Pamploni
Že v soboto so se zmage veselili tudi mestni tekmeci Atletica, nogometaši Reala, ki so z 2:0 slavili pri Osasuni. V 78. minuti je tekmo odločil Federico Valverde, ki je prejel natančno podajo Viniciusa z leve, nato pa hladnokrvno zaključil v malo mrežico za 1:0. Ob izteku rednega dela srečanja je mrežo zatresel tudi Vinicius, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Zmago kraljevega kluba je v sodnikovem dodatku nato s strelom z levico potrdil Marco Asensio po lepi globinski podaji Alvara Rodrigueza.