Vitor Roque je veliki talent Barcelone. Foto: EPA

Girona, ki bo v naslednjem krogu gostovala na stadionu Santiago Bernabeu, bo z zanimanjem spremljala nedeljski madridski derbi med Realom in Atleticom. Varovanci Diega Simeoneja so na četrtem mestu z desetimi točkami zaostanka za prvim mestom, a so hkrati edini, ki so dvakrat v tej sezoni premagali Real.

Zmaga Barcelone v Vitorii
Alaves je izgubil proti Barceloni z 1:3. To je bila 15. zmaga v sezoni za branilce naslova, ki pa jim v tej sezoni ne gre po načrtih.

Katalonci so povedli sredi prvega polčasa. Ilkay Gündogan je sijajno zaposlil Roberta Lewandowskega. Poljski ostrostrelec je z lobom ukanil vratarja Antonia Sivero.

V 49. minuti je Pedri na desni strani kazenskega prostora našel Gündogana. Nemec je s petih metrov z volejem zabil žogo pod prečko. Le dve minuti zatem je napadalec Samuel Omorodion z osmih metrov znižal na 1:2.

Najstnik Roque znova zadel takoj po vstopu ...
Po uri igre je vstopil 18-letni dragulj Vitor Roque. Le štiri minute je potreboval za nov zadetek. Podoben podvig mu je uspel že v sredo na preloženi tekmi proti Osasuni.

... nato pa ekspresno prejel rdeči karton
Brazilec je nato doživel tudi hladno prho. Sodnik Juan Martinez Munuera je Roqueju v petih minutah pokazal dva rumena kartona. Za drugega, ki ga je prejel zaradi preostrega starta nad Rafo Marinom v 72. minuti, je Barcelona že napovedala pritožbo.

Sredi drugega polčasa je šepajoč na klop odšel Gündogan, eden ključnih igralcev Barcelone v letošnji sezoni, ki se je tako pridružil dolgemu seznamu manjkajočih igralcev. To je zelo slaba novica pred nadaljevanjem Lige prvakov, 21. februarja bo Barcelona gostovala v Neaplju.