Javi Gracia je v lanski sezoni popeljal Watford v finale Pokala FA in do 11. mesta v Premier ligi. Po slabem začetku letošnje sezone je bil 7. septembra odpuščen. Foto: Reuters

50-letni Gracia je od leta 2018 do lani vodil Watford, kamor je prišel iz ruskega Rubina iz Kazana. Predtem je treniral Osasuno, Almerio in Malago, pa tudi grški ekipi Olympiakos Volos in Kerkyro.

Kot igralec je nastopal za Valladolid, Real Sociedad, Villarreal in Cordobo, kjer je leta 2004 sklenil športno pot.

Valencia v letošnji sezoni ni izpolnila pričakovanj, potem ko je lani končala na četrtem mestu in presenetljivo ugnala Barcelono v finalu kraljevega pokala. V tej sezoni, ki je bila prekinjena zaradi pandemije koronavirusne bolezni 19, je Valencia končala na skromnem devetem mestu in v naslednji sezoni ne bo nastopala v evropskih tekmovanjih. V osmini finala Lige prvakov je izpadla proti Atalanti (1:4 in 3:4).