Manu Garcia, ki je v igro vstopil v 74. minuti, je zadel za četrto zmago Alavesa v tej sezoni. Foto: Reuters
Takole je bil v odločilni akciji pred vrati najvišji domači kapetan. Foto: Reuters
Julen Lopetegui je epizodo na klopi Reala začel zelo neprepričljivo. Foto: Reuters

Strelski post kraljevega kluba traja že skoraj sedem igranih ur. 22. septembra, ko je Marco Asensio zadel za zmago nad Espanyolom, se je zadnjič zatresla mreža nasprotnikov kraljevega kluba. Nato je sledil visok poraz v Sevilli (3:0), remi brez golov proti Atleticu in poraz v Moskvi, ko je bil v Ligi prvakov z 1:0 boljši CSKA. Nazadnje Real na treh tekmah La lige ni zadel marca 2002. Stolček Julena Lopeteguija je po seriji slabih rezultatov in predstav pošteno zamajal še Alaves, ki je kraljevi klub premagal prvič po več kot 18 letih.

Baski, ki so letošnjo sezono odlično začeli in imajo zdaj celo enako število točk kot Real, so nazadnje madridskega velikana na kolena spravili maja leta 2000, ko so na Santiago Bernabeuu slavili z 1:0. Zatem so oktobra 2001 na domači zelenici s favoriziranim nasprotnikom še remizirali, od tedaj pa je Real nanizal devet zaporednih zmag nad Alavesom. Vitorio so blancosi zadnjič praznih rok v državnem prvenstvu zapustili daljnega leta 1931.

Manu Garcia tik pred koncem šokiral kraljevi klub
Gostje na Mendizorrotzi so imeli žogo 70 odstotkov igralnega časa v svoji posesti. Sprožili so 13 strelov, od tega šest na domača vrata, medtem ko je Alaves streljal osemkrat, polovico poskusov pa je šlo na vrata Thibauta Courtoisa. Madridčani so bili na začetku tekme zelo nevarni, ko sta Fernanda Pacheca preizkusila Karim Benzema in Dani Ceballos. Francoskemu napadalcu je v deveti minuti z golove črte zadetek preprečil Ximo Navarro, to pa je bila tudi daleč največja priložnost gostov na tekmi.

V nadaljevanju so si nekaj priložnosti ustvarili tudi gostitelji. Toni Kroos je dobro posredoval po akciji Jonyja in Ibaija Gomeza na začetku drugega dela. Courtois je imel kar nekaj dela s poskusom Rubena Duarteja z razdalje, ko je bil nepozoren Ibai Gomez, ki bi lahko prišel do odbite žoge. V nadaljevanju je Realovo igro nekoliko poživil Asensio. Lopeteguijevi varovanci so sicer pritisnili, a je bila domača obramba na čelu s Pachecom zanesljiva. Ko se je začela zadnja minuta sodnikovega dodatka, je Alaves izsilil kot. Izvedel ga je Jony, ki je na daljši vratnici našel nepokritega Rubena Sobrina. Njegov strel z glavo je Courtois, ki bi lahko posredoval bolje, ubranil, a je odbito žogo v mrežo pospravil kapetan Manu Garcia.