Enis Bardhi je učinkovito zaključil protinapad za vodstvo Levanteja. Foto: Reuters

Ekipa Diega Simeoneja je imela skozi vso tekmo terensko premoč. Tudi 14 strelov, osem kotov in 64-odstotna posest žoge ni bilo dovolj za popoln izkupiček. Že prejšnji ponedeljek so izbranci Diega Simeoneja na domači zelenici le remizirali s Celto iz Viga (2:2).

Gostitelji so v 17. minuti izvedli protinapad. Enis Bardhi je sam pritekel pred Oblaka in ga matiral. V 37. minuti se je Marcos Llorente odločil za strel s 25 metrov, žoga je letela po sredini vrat, a jo je v mrežo z glavo preusmeril branilec Pier Rober.

Correa zapravil veliko priložnost za zmago
V drugem polčasu so imeli gostje nekaj priložnosti za vodstvo. V 48. minuti je Luis Suarez streljal z roba kazenskega prostora, Aitor Fernandez je žogo odbil, Angel Correa pa je bil presenečen in iz bližine je streljal prek vrat.

Oblak, ki je moral v prvem delu kar nekajkrat posredovati, pa je bil brez dela do 88. minute. Takrat pa je z odlično obrambo preprečil poraz, Carlos Clerc je zapretil s 15 metrov.

V soboto popoldne se bosta ekipi srečali v 24. krogu na stadionu Wanda Metropolitano v Madridu.