Jan Oblak je prvi gol dobil po odbitku, pri drugem pa ga sploh ni bilo v vratih. Foto: Reuters

Klub iz Valencie je vodilne Madridčane zaustavil že v sredo na zaostali tekmi, ko je bilo 1:1. Priložnost, da se odkupijo, so imeli varovanci Diega Simeoneja v soboto na svojem stadionu, vendar se jim je godilo še slabše.

Levante je na stadionu Wanda Metropolitano slavil z 2:0 in Atleticu prizadejal šele drugi poraz v letošnji sezoni španskega prvenstva. Prvega je doživel pred več kot dvema mesecema v mestnem derbiju proti Realu.

Goste je v vodstvo v 30. minuti popeljal Jose Morales. Napadalec Levanteja je sprožil z roba kazenskega prostora, žoga pa se je na poti v mrežo odbila od enega od branilcev Atletica in presenetila Jana Oblaka. Končni izid je v peti minuti sodnikovega podaljška s strelom s sredine igrišča na prazen postavil Jorge de Frutos, potem ko je bil Oblak v kazenskem prostoru tekmeca, kjer je čakal na predložek s kota.

Atletico je v okvir vrat streljal enajstkrat, Levantejeva oba strela v tarčo sta se končala z zadetkoma.

Edini zadetek za Real je z glavo dosegel Casemiro. Foto: EPA

Atletico je na zadnjih štirih prvenstvenih tekmah zbral le pet točk.

Casemiro junak Reala

Spodrsljaj Atletica je izkoristil Real, ki se je z nocojšnjo zmago nad Valladolidom (0:1) mestnemu tekmecu približal na le tri točke zaostanka. Real, kateremu je tri točke zagotovil Casemiro, ima sicer tekmo več kot Atletico.

Barca le remizirala s Cadizom

Lionel Messi je 506. zaigral za Barcelono v La ligi, s čimer je podrl rekord Xavija, toda Argentincu rekord ne bo ostal v lepem spominu, saj je Barca le remizirala s Cadizom (1:1). Katalonci so proti novincu v Primeri Division letos osvojili le točko, saj so klonili na gostovanju v Andaluziji. Na Camp Nouu so zapravili številne priložnosti, povedli pa so v 32. minuti, ko je Isaac Carcelen v kazenskem prostoru podrl Pedrija. Z bele točke je 16. gol v letošnji sezoni La lige zanesljivo dosegel Messi.

Tudi v drugem polčasu so bili nogometaši blaugrane izjemno neučinkoviti. V posesti so žogo imeli kar 81 odstotkov igralnega časa, a je bila njihov premoč jalova. Sprožili so 14 strelov, tekmeci pa le enega. V 89. minuti je enajstmetrovko zanesljivo izvedel Alex Fernandez, potem ko je Clement Lenglet napravil novo veliko napako. Francoski branilec je storil prekršek nad Rubenom Sobrinom.