Robert Lewandowski je odločil srečanje na stadionu Benita Villamarina v Sevilli. Foto: Reuters

Čeprav je imela Barcelona v prvem polčasu žogo v svoji posesti precej dalj časa, dvoboj še zdaleč ni bil tako enostranski. Obe moštvi sta si priigrali nekaj lepih priložnosti, pri Kataloncih je bil najpodjetnejši Pedri, ki je dvakrat nevarno zapretil, a je bil obakrat na mestu domači vratar Rui Silva.

Raphinha je bil eden boljših posameznikov Barcelone proti Real Betisu. Foto: Reuters

Najprej v 18. minuti, ko je v zadnjem trenutku zgrabil žogo pred 20-letnim vezistom, nato še v 37. minuti, ko je z nogami ubranil njegov nizek strel z desne strani. Najlepšo priložnost za gostitelje v prvem delu je v uvodnih minutah zapravil Henrique, ki je s hitrim strelom na veliko srečo vratarja Marca-Andreja ter Stegna nastreljal branilca.

Že na uvodu drugega polčasa je Pedri zapravil novo lepo priložnost, po podaji Alejandra Baldeja je vnovič sprožil proti vratom, a mu je tudi tokrat veselje preprečil Silva. Po dobri uri igre pa je moral portugalski vratar vendarle po žogo v mrežo. Glavnino dela je na levi strani opravil Balde, ki je pred vrata poslal odličen predložek, med strelce pa se je s strelom iz bližine vpisal Raphinha.

Kataloncem je uspelo streti čvrsto obrambo zeleno-belih, ki je nato klonila še v 80. minuti. Po Raphinhovem predložku pred vrata je žogo z glavo do povratnika Roberta Lewandowskega podaljšal Ronald Araujo, poljski ostrostrelec pa je poskrbel, da je končala v mreži za 2:0.

A s tem razburjenja še ni bilo konec, gostitelji so že nekaj minut pozneje zaostanek prepolovili z avtogolom Julesa Koundeja, ki je žogo za ter Stegnov hrbet pospravil po predložku rezervista Youssoufa Sabalyja. Gostitelji so do konca skušali rezultat izenačiti, a zaman.