Lionel Messi in Ronald Koeman nista mogla biti zadovoljna z razpletom tekme. Foto: EPA

Valencia je na Camp Nouu povedla v 29. minuti, ko je vrzeli v domači obrambi z glavo kaznoval Mouctar Diakhaby.

Ob koncu prvega polčasa je imela Barca na voljo 11-metrovko, saj je Jose Gaya rahlo porinil Antoina Griezmanna v hrbet. Strel Messija z bele točke je vratar Jaume Domenech ubranil, a se je do žoge dokopal Jordi Alba in poslala predložek Argentincu, ki je v padcu z glavo izenačil.

V 52. minuti so gostitelji povedli, ko je v akrobatskem slogu zadel branilec Ronald Araujo. Končni izid je v 69. minuti postavil Maxi Gomez po predložku Gaye in preprečil Kataloncem, da bi v španskem prvenstvu zmagali tretjič zapored.

Real do zmage s 3:1
Nogometaši Reala so v zadnji nedeljski tekmi 14. kroga premagali Eibar s 3:1 in se na vrhu lestvice po točkah spet izenačili z mestnim tekmecem Atleticom.

Karim Benzema je povedel Real v vodstvo v 6. minuti. Foto: Reuters

Za Real sta na začetku prvega polčasa zadela Karim Benzema in Luka Modrić in zdelo se je, da bodo imeli po vodstvu z 2:0 v 13. minuti Madridčani lahko delo. A pozneje se je baskovska ekipa dobro upirala, Real ni izkoristil še nekaj zrelih priložnosti, upanje pa je domačim še v prvem polčasu vrnil Garcia Kike.

Podobno je bilo v drugem delu, ko je Eibar povsem vzpostavil ravnotežje, v 83. minuti pa so domači upali celo na enajstmetrovko po domnevni igri z roko Sergia Ramosa, toda sodniki v sobi za VAR je niso dosodili. Na koncu pa je zmago Reala potrdil še Lucas Vazquez v sodnikovem dodatku.