Lionel Messi proslavlja gol s soigralci. Foto: EPA

Barcelona je drugega od treh obračunov s Sevillo v dveh tednih dobila. Potem ko je v prvem pokalnem polfinalu Sevilla slavila z 2:0 in si pred povratno tekmo naslednji teden priborila lepo prednost, so v prvenstvu slavili Katalonci.

Danes je bila blaugrana boljši tekmec, toda tako kot že vso sezono je imela težave z izkoriščanjem priložnosti. Za nameček pa so jo znova udarile poškodbe, saj sta igrišče poškodovana zapustila Pedri in Gerard Pique. Že na ogrevanju pa si je palec poškodoval vratar Marc-Andre ter Stegen, ki pa je nato vseeno odigral tekmo.

Osumane Dembele se je tudi vpisal med strelce. Foto: EPA

Za gole je danes spet skrbel prvi zvezdnik rdeče-modrih Lionel Messi. V prvem polčasu je bil podajalec pri zadetku Ousmana Dembeleja, v nadaljevanju je sicer nato najprej zapravil dve lepi priložnosti. A v končnici je znova učinkovito na sceno stopil Lionel Messi ter po slalomu v kazenskem prostoru v 85. minuti preigral še vratarja Bona za končnih 2:0.

Barcelona je tako niz tekem brez poraza v La ligi podaljšala na 15.

Z zmago se je tudi odlepila od Seville, ki ostaja pri 48 točkah. Katalonci jih imajo zdaj 53 in so začasno drugi, toda prvi Atletico (55) ima dve tekmi manj, tretji Real (52) pa eno manj.

Madridska kluba bosta svoji tekmi tega kroga igrala šele v nedeljo (Atletico proti Villarrealu) oziroma v ponedeljek (Real proti Sociedadu).