Lionel Messi je po velikem razočaranju v Ligi prvakov proti PSG-ju vse misli usmeril v prvenstvo, kjer ima Barcelona še vedno lepe možnosti. Foto: Reuters

Katalonski velikan se je s polnim izkupičkom približal tudi madridskemu Realu, ki je drugi in ima dve točki več.

Barcelona se je v prvem polčasu še mučila z obrambno naravnanim tekmecem. Minuto pred odmorom je imel Pere Milla priložnost za vodstvo Elcheja, a se je izkazal Marc-Andre ter Stegen.

Šov Messija v drugem polčasu
V drugem polčasu je na sceno stopil Lionel Messi. Prvič je odlično prodrl in odložil žogo Martinu Braithwaitu, ki je s peto sijajno podaljšal nazaj do Argentinca za vodstvo Kataloncev.
V 69. minuti je Messi povišal na 2:0 po izjemni akciji Frenkieja de Jonga, ki je preigral tri branilce Elcheja. Argentinski virtouz je nato z lobom matiral vratarja Edgarja Badio.

Messi in Braithwaite sta nato zrežirala tudi tretji zadetek v 73. minuti. Danes je z glavo podaljšal žogo do Jordija Albe, ki je postavil končni izid na Camp Nouu.

Sledita dve pomembni tekmi s Sevillo
Elche se bo krčevito boril za obstanek med špansko elito, saj je na predzadnjem mestu. Barcelona je v nedeljo na domači zelenici le remizirala z Eibarjem (1:1) in zapravila veliko priložnost, da še poveča pritisk na Atletico, ki je v krizi v zadnjih tednih.

Izbrance Ronalda Koemana čaka v soboto velik test, saj bodo gostovali v Sevilli, kjer so v polfinalu kraljevega pokala izgubili z 0:2, povratna tekma bo naslednji teden na Camp Nouu.