Marcos Llorente čestita Janu Oblaku za potezo tekme. Foto: EPA

Atletico Madrid je tako prišel do 20. zmage v La ligi in ima štiri točke prednosti pred najbližjim zasledovalcem, Barcelono, šest točk pa je pred Realom.

Edini gol na tekmi je zabil Luis Suarez v 54. minuti – Kieran Trippier je poslal predložek, Suarez pa je gol zabil z glavo. To je bil njegov 19. zadetek v sezoni in jubilejni 500. gol v karieri na 798 tekmah (upoštevajoč tudi reprezentančne nastope).

Gostom je priložnost za izenačenje ponudil branilec Atletica Stefan Savić, ki je v 83. minuti s komolcem udaril napadalca Alavesa in sodnik je po posredovanju VAR-a dosodil najstrožjo kazen.

Dva gola in podaja Benzemaja
Real Madrid je v soboto zanesljivo premagal Celto (1:3). Karim Benzema je mrežo Celte načel v 20. minuti. Toni Kroos je prelisičil dva branilca in podal do Benzemaja, ki je bil neusmiljen in zabil gol na šesti tekmi. 23. gol v sezoni v vseh tekmovanjih je Benzema dosegel že deset minut pozneje. Spet je bil podajalec Kroos, ki je odvzel žogo Renatu Tapii na robu kazenskega prostora. Žoga je prišla do Benzemaja, ki jo je z levico pospravil za hrbet Ivana Villarja.

Karim Benzema trese mreže kot za stavo. Foto: Reuters

Celta je ujela priključek že pred koncem prvega dela. Z glavo je Thibaulta Courtoisa premagal Santi Mina po podaji Denisa Suareza s prostega strela.

Gostitelji so bili najbližje izenačenju v 82. minuti, ko se je strel Iaga Aspasa rahlo dotaknil Casemira, žoga pa se je odbila od vratnice.

Končni izid je v sodnikovem podaljšku po protinapadu postavil Asensio, ki mu je kot na pladnju podal Benzema.

Visoka zmaga Barcelone
Barcelona je Real Sociedad odpihnila (1:6). Za Katalonce sta dvakrat zadela Sergino Dest in Lionel Messi, po enkrat pa Antoine Griezmann in Ousmane Dembele.

Barcelona je v San Sebastianu slavila s kar 1:6. Foto: EPA

Messi ima štiri zadetke prednosti na vrhu lestvice strelcev pred Luisom Suarezom, z novima dvema zadetkoma pa je Messi obeležil še en mejnik, 768. tekmo v dresu Barcelone, s katero je prehitel dosedanjega klubskega rekorderja Xavija Hernandeza.