Robert Lewandowski z Gavijem in Pedrijem. Foto: Reuters

Barca nadaljuje zmagoviti pohod v letu 2023. V La ligi, v kateri je edini poraz doživela pred štirimi meseci, je slavila zmago šestič zapored. S tekmo se je ogrela za četrtkov obračun Evropske lige, v katerem bo gostila Manchester United.

Že v tretji minuti je Pedri mojstrsko podal za hrbet domači obrambi proti Robertu Lewandowskemu, ki je poskusil z diagonalnim strelom, toda Pepe Reina je dobro posredoval. 40-letni čuvaj mreže rumene podmornice je bil brez moči v 18. minuti, ko je Barca odigrala izjemno akcijo hitrih kratkih podaj. Gavi je ob pomoči Julesa Koundeja ukradel žogo na sredini. V nadaljevanju sta jo Frenkie de Jong in Raphinha spravila na rob kazenskega prostora, v katerem sta z dvojno podajo domačo obrambo izigrala Lewandowski in Pedri, ki je ukanil še Reino.

Vratar Villarreala je v prvem polčasu ubranil še en nevarni strel poljskega napadalca, na drugi strani pa je največjo priložnost zapravil Jose Luis Morales, ki je po nesporazumu Pedrija in Koundeja v sodnikovem dodatku sam stekel proti Marcu-Andreju ter Stegnu, toda meril je mimo vrat. V drugem delu je v 63. minuti po dvojni podaji z Lewandowskim Raphinha slabo streljal z desne strani. V 90. minuti je Samuel Chukwueze sicer zatresel katalonsko mrežo, vendar je bil gol zaradi prepovedanega položaja predtem upravičeno razveljavljen. Zatem je Reina še enkrat dobro posredoval po strelu Lewandowskega.

Depay priigral Atleticu tri točke

Memphis Depay je v zimskem prestopnem roku v Atletico prišel iz Barcelone. Foto: Reuters

Atletico Madrid je drugič v sezoni neporažen na petih zaporednih tekmah La lige. Z 1:0 je slavil zmago v Vigu. Celta je bila na Balaidosu zelo nevarna. Javi Galan je v 57. minuti poslal lepo globinsko žogo med dva gostujoča branilca. Za njun hrbet je vtekal Iago Aspas, ki je, še preden ga je ujel Reinildo Mandava, streljal z roba kazenskega prostora. Jan Oblak je sicer strel kapetana galicijske zasedbe ubranil, toda žoga se je od roke odbila proti vratom. Slovenski čuvaj mreže jo je nato, tik preden bi prečkala gol črto, vendarle ustavil.

20 minut pred koncem rednega dela so Madridčani ostali z igralcem manj na zelenici. Stefan Savić je tik pred kazenskim prostorom podrl Harisa Seferovića in si prislužil predčasno pot pod prho. Prosti strel je izvedel Iago Aspas, ki pa mu je veselje preprečila prečka. Pet minut pozneje se je Oblak izkazal z obrambo po silovitem udarcu Carlesa Pereza z razdalje, na pravem mestu pa je bil tudi v 85. minuti, ko je Seferović z desne strani podal pred vrata proti Iagu Aspasu. Reinildo je nespretno posredoval, a je Škofjeločan preprečil avtogol bočnega branilca iz Mozambika.

89. minuta je tekla, ko je Yannick Carrasco na levi strani preigral Oscarja Minguezo. Prišel je do strela, žoga pa se je od Pereza nesrečno odbila do Memphisa Depaya, ki je pred vrati slabo pokrival Renato Tapia. Nizozemski napadalec je iz obrata dosegel drugi zadetek v dresu Atletica.

Gladka zmaga Reala
Na zadnji tekmi 21. kroga je madridski Real odpravil zadnjeuvrščeni Elche s 4:0. Madridčani so že v prvem polčasu dosegli tri zadetke, enega je prispeval Marco Asensio v osmi minuti, preostala dva pa Karim Benzema v 31. in 45. minuti. Obakrat je bil natančen z bele točke. Francoz se je s tem prebil na drugo mesto med strelci v ligi, ima 11 golov, tri manj od vodilnega Roberta Lewandowskega. Luka Modrić je v 80. minuti potrdil zanesljivo zmago Reala.

21. krog:
VILLARREAL – BARCELONA (0:1)
Pedri 18.

Villarreal: Reina, Foyth, Albiol, Pau Torres, Moreno (83./Trigueros), Parejo, Capoue, Coquelin (36./ Chukwueze), Baena (84./Mojica), Pino, Morales (83./Nino).

Barcelona: ter Stegen, Kounde, Araujo, Christensen, Balde, de Jong, Kessie (89./Jordi Alba), Pedri, Gavi, Raphinha (81./Ferran Torres), Lewandowski.

RK: Alena 54./Getafe
Mayoral (Getafe) v 51. minuti in De Tomas (Rayo) v 87. minuti sta zapravila 11-m.

CADIZ - GIRONA 2:0 (2:0)