Ko je bilo videti, da se bodo Atleti znova mučili, je ob koncu 1. polčasa dvakrat v razmiku treh minut zadel Argentinec Angel Correa in odpor Eibarja je bil zlomljen. Foto: AP

V zadnjih tednih so varovanci Diega Simeoneja izgubili veliko število točk zaradi neučinkovitosti, posledično so zapravili skorajda vso točkovno prednost pred madridskim Realom in Barcelono, ki sta se približala na vsega točko oz. dve.

Oblak ostal brez dela
A na sobotni tekmi so bili Atleti za spremembo neusmiljeni do Baskov, zlasti do vratarja Marka Dmitrovića. Madridčani so sprožili deset strelov (tekmeci niti enega!), od sedmih strelov v okvir vrat pa je kar pet žog končalo za hrbtom srbskega vratarja.

Ob koncu prvega polčasa je dvakrat zadel Angel Correa (42., 44.), v drugem pa sta mrežo srbskega vratarja napolnila še Yannick Carrasco (49.) ter Marcos Llorente, ki je zadel dvakrat (53., 68.).

Real Madrid je le remiziral v Getafeju. Foto: Reuters

Getafejeva usluga Atleticu
Za pravo presenečenje so poskrbeli nogometaši Getafeja, ki so na svojem stadionu zadržali madridski Real, tekma se je končala brez zmagovalca (0:0). Že v prvem polčasu so gostitelji večkrat zapretili kraljevemu klubu, že v 6. minuti je Jaimeju Mati zadetek preprečil blok v zadnjem trenutku, minuto pozneje je dlani vratarja Thibauta Courtoisa iz neposredne bližine ogrel Mathias Olivera Miramontes. Kmalu zatem je Mariano zatresel mrežo nasprotnika, a je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. V drugi polovici prvega polčasa so si tudi Madridčani priigrali nekaj zrelih priložnosti, najlepšo je v 39. minuti zapravil Vinicius Junior, ki je z glavo v pomembno obrambo prisilil domačega vratarja Davida Sorio.

Redki in jalovi napadi Reala
Po slabi uri igre se je moral Courtois pošteno potruditi, da je preprečil zadetek Enesa Unala z roba kazenskega prostora, v 70. minuti je še lepšo priložnost zapravil rezervist Angel Rodriguez, ki je z roba kazenskega prostora neovirano žogo poslal mimo leve vratnice. Pritisk na vrata Reala se je iz minute v minuto stopnjeval, v 79. minuti je Nemanja Maksimović poskusil s strelom pod prečko, a je bil tudi tokrat belgijski reprezentančni vratar oprezen in dovolj zbran. Real je v zaključku tekme skušal ukrasti tri točke, a zaman. Obramba Getafeja je bila pripravljena na vsak napad madridskega kolektiva, po štirih minutah sodnikovega dodatka se je tekma tudi končala.

Sevilla ohranja stik z vrhom
S pomembno zmago je v boju za naslov španskega prvaka ostala tudi Sevilla. Andaluzijci so namreč v San Sebastianu pri Real Sociedadu zmagali z 2:1 in na lestvici zasedajo četrto mesto s 64 točkami.