Real se je z zmago vsaj začasno povzpel na vrh lestvice. Foto: Reuters

Trener Reala Carlo Ancelotti je na mesto bočnih branilcev postavil Carvajala in Miguela Gutierreza, medtem ko je v napadu v začetni enajsterici Vinicius dobil prednost pred Ednom Hazardom. 21-letni Brazilec je v 5. minuti preigraval na levi strani in našel Benzemaja, ki je v kazenskem prostoru zgrešil lepo priložnost. Takšnih se ni več ponudilo veliko, odločilen trenutek pa je prišel po uri igre. Vinicius je rešil žogo, Benzema podal do Carvajala, ki je z 12 metrov zadel z natančnim diagonalnim volejem.

Po izteku igralnega časa sta Benzema in Hazard (v 78. minuti je zamenjal Viniciusa) izigrala domačo obrambo, toda Hazard je streljal preveč po sredini, da bi lahko presenetil Ruia Silvo.

Atletico Jana Oblaka bo v večerni nedeljski tekmi gostil Villarreal in upal na še tretjo zmago, s čimer bi bil sam na vrhu lestvice.

Minimalna zmaga Barcelone nad Getafejem
Katalonci so srečanje začeli sijajno, že v 2. minuti je Sergi Roberto zadel za vodstvo z 1:0. Glavnino dela je s podajo opravil Jordi Alba, 29-letni Roberto je žogo le še potisnil v prazno mrežo. Gostje so izid izenačili v 19. minuti. Po podaji Carlesa Alene je z roba kazenskega prostora sprožil Sandro Ramirez in s strelom v spodnji levi kot premagal nemočnega Marca-Andreja ter Stegna. Gostiteljev to ni potolklo, nadaljevali so dobro predstavo in po dobre pol ure igre znova povedli. S samostojnim prodorom je navdušil Memphis Depay, vratarja Davida Sorio je premagal s strelom znotraj šestnajstmetrskega prostora za 2:1. V nadaljevanju je Getafejev Jakub Jankto z roba kazenskega prostora ogrel Ter Stegnove dlani, a kakšnih vidnejših priložnosti si gostje niso pripravili. Barcelona je v 83. minuti še tretjič zabila gol, a je veselje Ronaldu Arauju preprečil glavni sodnik, ki je zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja.