Ivan Rakitić se veseli zadetka skupaj z Lionelom Messijem. Foto: EPA

Athletic je avgusta v 1. krogu doma premagal Barco z istim izidom, tudi na Camp Nouu pa gostiteljem ni bilo lahko. Barca znova ni blestela, za tri točke se je morala pošteno potruditi. Priložnosti je bilo malo.

V prvem polčasu sta zatajila Luis Suarez in Antoine Griezmann, razpoloženi Messi ni imel zadostne pomoči soigralcev. Gostje so nevarno prežali na napake tekmecev in poskušali unovčiti svojo hitrost in napadalne sposobnosti.

Prvo pravo priložnost je imela Barcelona šele v 54. minuti, a je Griezmann ni izkoristil in deset minut pozneje mesto na zelenici prepustil Ansuju Fatiju. Rakitić je na igrišče prišel v 64. minuti in dobrih pet minut pozneje po vtekanju v kazenski prostor s šestih metrov odločil zmagovalca. Barca na zadnjih štirih srečanjih ni prejela gola.

Simeone s 194. zmago ujel Aragonesa
Tudi Jan Oblak nadaljuje serijo tekem brez prejetega zadetka, že tretjič zapored po premoru zaradi epidemije novega koronavirusa. Njegov Atletico Madrid je v 31. krogu v gosteh z 1:0 premagal Levante, ki je bil na prejšnjih treh tekmah neporažen.

Za Škofjeločana je to že 102. tekma v španskem prvenstvu in 14. v tej sezoni, na kateri je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

Atletico se je na lestvici znova zavihtel na tretje mesto, prehitel je Sevillo, ki je v ponedeljek le remizirala v gosteh pri Villarrealu (2:2).

Madridčani so bili večji del tekme boljši tekmec, zapravili so nekaj lepih priložnosti, edini gol pa dosegli v 15. minuti, ko je po lepi akciji Marcosa Llorenteja in Diega Coste lastno mrežo zatresel Bruno Gonzalez. Ob koncu so pritisnili gostitelji, si pripravili tudi dve lepi priložnost, toda izid se ni spremenil.

Trener Atletica Diego Simeone se je veselil 194. zmage na klopi Madridčanov v La ligi, s čimer je izenačil dosežek slovitega Luisa Aragonesa.

Real Madrid, ki s tekmo manj za Barcelono zaostaja tri točke, se bo v sredo ob 22.00 pomeril z Mallorco.