Sergio Ramos je bil mož odločitve petkovega obračuna v katalonski prestolnici. Foto: EPA

37-letni Ramos, ki se je po 18 letih pompozno vrnil v svoj matični klub, se je v 76. minuti znašel na nepravem mestu. Po strelu z glavo Lamina Yamala se je žoga od njegove noge odbila in končala za hrbtom vratarja Orjana Nylanda.

Gostje so se v zaostanku znašli le nekaj trenutkov po tem, ko so opravili dve (obrambno naravnani) menjavi in iz igre vzeli Erika Lamelo in Dodija Lukebakia. Do konca srečanja so sicer skušali rezultat izenačiti, a zaman.

Zadnjo pravo priložnost na tekmi so zapravili gostitelji. V 92. minuti se je po strelu Gavija žoga znašla pred opreznim Robertom Lewandowskim, ki je silovito sprožil, a je žogo z blokom čez gol odbil Loic Bade.

Jude Bellingham je potrdil zmago Reala. Foto: EPA

Katalonci so tako niz neporaženosti na uvodu nove sezone La lige podaljšali na osem tekem, medtem ko Sevilla še naprej nadaljuje črni niz proti Barceloni. Andaluzijci so katalonskega velikana v prvenstvu nazadnje premagali pred skoraj osmimi leti (davnega 3. oktobra 2015, ko so na svojem stadionu slavili z 2:1).

Nogometaši Reala iz Madrida so dosegli sedmo zmago in so znova vodilna ekipa LaLige. Na gostovanju v Gironi so zmagali s 3:0.

Madridčani so velik korak k zmagi naredili v prvi polovici prvega polčasa, ko so z zadetkoma Joseluja in Aureliena Tchouamenija nadigrali Girono, ki je v uvodnih sedmih krogih dosegla šest zmag in en remi. Zmago Real Madrida je v 71. minuti potrdil Jude Bellingham.

Real Madrid ima na vrhu razpredelnice točko prednosti pred Barcelono.

Angel Correa je zrežiral veliko vrnitev Atletica. Foto: EPA

Atletico po zaostanku z 0:2 ugnal Cadiz
Nogometaši madrdiskega Atletica so se morali krepko potruditi za tri načrtovane točke proti Cadizu. Po zaostanku z 0:2 so se veselili zmage s 3:2. Zasedba trenerja Diega Simeoneja je s tem vpisala 12. zaporedno zmago na domačem stadionu. To je njihova druga najdaljša serija v zgodovini po štirinajstih zmagah v nizu od maja 2012 do februarja 2013.

Za goste sta zadela Lucas Pires v 12. minuti in Roger Marti v 27. minuti. Pri obeh zadetkih je bil Jan Oblak nemočen.

Atletico je zaostanek znižal v 32. minuti z zadetkom Angela Corree, izenačil je takoj na začetku drugega polčasa, ko je zadel Nahuel Molina. Odločil je razigrani Correa v 66. minuti.