Zinedine Zidane se je po drugi šampionski zvezdici v vlogi trenerja znašel v zraku. Foto: EPA

V preteklih dveh sezonah je bila prvak Barcelona, Real se je zadnjega naslova veselil v sezoni 2016/17, ko ga je prav tako vodil Zinedine Zidane. Za Madridčane je skupno to 34. naslov državnega prvaka, Barca jih ima 26. Tolikokrat je bila tudi na drugem mestu (Real 23-krat).

Oba zadetka za Real na praznem stadionu Alfredo Di Stefano je dosegel Karim Benzema. Prvega v 29. minuti, ko je poslal žogo med nogami vratarja Sergia Asenja, drugega pa v 77. minuti z 11-metrovke.

To so morali gostitelji ponoviti, saj je Sergio Ramos v prvem poskusu žogo podal Benzemaju, ki pa je prehitro prišel v kazenski prostor, tako da je sodnik njegov gol razveljavil. Francoz, ki se bori za naslov najboljšega strelca La lige, je ponovljeni strel izkoristil in zatresel mrežo v spodnjem kotu. V tej sezoni je skupaj zbral 21 golov. Lionel Messi, ki je bil edini strelec Barcelone proti Osasuni, jih ima 23.

Villarreal, ki je na petem mestu in bo v prihodnji sezoni igral v Evropski ligi, je izid znižal v 83. minuti prek Vicenteja Iborre, potem pa je imel še nekaj priložnosti. Pred tem je bil Real boljši tekmec, Tony Kroos je med drugim zadel prečko. V sodnikovem podaljšku je bil zadetek Marca Asensia razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Kraljevi klub je po premoru zaradi pandemije novega koronavirusa zmagal na vseh desetih tekmah. Navijači lovorike niso mogli proslaviti kot po navadi na trgu Cibeles v središču mesta, saj so ga zaprli, da bi preprečili njihovo zbiranje.

Slavje Reala koronačasu primerno, navijači nosijo veselje v srcu
Zidane: Špansko ligo je po mojem mnenju najtežje osvojiti

Osasuna na Camp Nouu do zmagovitega gola z igralcem manj
Barcelona je doživela šesti poraz v tej sezoni. Trener Quique Setien je na začetku tekme na klopi pustil Busquetsa, Suareza, Albo, de Jonga, Vidala in Arthurja. Gostitelji so igrali v skladu z odrazom celotne sezone: zmedeno ter brez pravih idej in ritma.

Messi, ki je sredi prvega polčasa s prostega strela stresel prečko, znova ni imel pravih pomočnikov. V drugem delu je bila podoba blaugrane vseeno nekoliko boljša. V 62. minuti je argentinski as s prostega strela z roba kazenskega prostora izenačil na 1:1, a se je Osasuna po zadetku rezervista Roberta Torresa v sodnikovem podaljšku lahko veselila vseh treh točk. In to kljub temu, da je imela zadnje četrt ure na zelenici igralca manj. Le šest minut po vstopu na igrišče je bil zaradi udarca s komolcem izključen Enric Gallego.

Nismo pričakovali, da bomo sezono končali na tak način, a tekma je nekakšen povzetek letošnjega leta. Smo šibko moštvo, ki ga tekmec z dovolj intenzivnosti in vneme lahko premaga. Izgubili smo veliko točk, ki jih ne bi smeli. Bili smo zelo nekonsistentni. Moramo biti samokritični, tako igralci kot celoten klub. Smo Barcelona, ki mora zmagati na vsaki tekmi.

Lionel Messi

Izpadla še Mallorca
Po domačem porazu proti Granadi z 1:2 se je Espanyolu na poti v drugo ligo pridružila Mallorca. "Visita" še Celta Vigo in Leganes. Prva ima točko več in v nedeljo zvečer gostuje pri Espanyolu, medtem ko bo Leganes na domačem stadionu pričakal Real.