23-letni bočni napadalec Samuel Chukwueze je bil junak Villarreala na Santiagu Bernabeuu. Foto: Reuters

Gostitelji so povedli v 16. minuti, ko je po akciji Marca Asensia žogo za hrbet lastnega vratarja preusmeril Pau Torres. V naslednjih minutah sta lepi priložnosti zapravila Karim Benzema in Rodrygo, preden je v zaključku polčasa izid izenačil Samuel Chukwueze, ki je vratarja Thiabauta Courtoisa ugnal po samostojnem prodoru in natančnem strelu v levo stran gola.

Realov strateg Carlo Ancelotti ni mogel verjeti razpletu tekme na Santiagu Bernabeuu. To je bil za kraljevi klub sploh prvi prvenstveni poraz na domačem terenu v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Madridčani v nadaljevanju niso potrebovali veliko časa za vnovično prednost, že v 48. minuti je po lepem prodoru in natančnim strelom znotraj šestnajsterca zadel Vinicius Junior. Po slabi uri igre so gostje, katerih vzdevek je rumena podmornica, že začeli proslavljati novo izenačenje po golu Aisse Mandija, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Ko je Jose Luis Morales po podaji Chukwuezeja znova poskrbel za val navdušenja med gostujočimi navijači, se je spet oglasil glavni sodnik Javier Alberola Rojas, ki pa si je vendarle ogledal posnetek in po ogledu slednjega gol priznal. 2:2!

Odločilni trenutek je nastopil v 80. minuti, ko je s krasnim plasiranim strelom z roba kazenskega prostora Courtoisa ukanil Chukwueze. A drame še ni bilo konec: hip zatem je glavni sodnik pokazal na belo točko, potem ko je z roko v kazenskem prostoru igral Mandi, a je odločitev na veliko negodovanje domačih navijačev po ogledu posnetka VAR spremenil.

Madridčani so do konca srečanja iskali izenačujoči zadetek, vendar neuspešno. Njihovi poskusi so bili nenatančni, večkrat izsiljeni, rumena podmornica je preživela do zadnjega sodnikovega žvižga. Villarreal je sicer letos dobil oba prvenstvena obračuna z Realom, predtem je 7. januarja na Madrigalu slavil z 2:1. Z bele točke je odločil Gerard Moreno.

Robert Lewandowski v zadnjih tednih ni več v pravi formi. Poljak je še vedno najboljši strelec španskega prvenstva s 17 goli. Foto: EPA

Girona do presenetljive točke na Camp Nouu
Na zadnji tekmi 28. kroga je vodilna Barcelona razočarala navijače in na Camp Nouu osvojila le točko proti Gironi (0:0). Gostitelji so prevladovali v posesti žoge in strelih, a so bili vsi nenatančni. Girona ni niti enkrat sprožila v okvir vrat, a na koncu prišla do velike točke. Gostitelji so 18-krat sprožili, od tega le trikrat v okvir vrat.

Vratar Girone Paulo Gazzaniga je imel več dela v prvem polčasu, nato pa so igralci Barcelone delovali popolnoma brez idej. Tudi Robert Lewandowski ni bil v pravi formi. Poljak je še najbolj zapretil v 96. minuti, ko je s peto streljal mimo vrat.

Barcelona ima zdaj 72 točk oziroma 13 več od madridskega Reala.