Lucas Ocampos je bil najboljši igralec mestnega derbija na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan. Foto: Reuters

Sevilla, ki se je s tremi točkami utrdila na tretjem mestu in ima lepe možnosti za preboj v Ligo prvakov, je bila že v prvem polčasu precej boljši tekmec. Najlepšo priložnost je imel Ocampos v 10. minuti, z desne strani je stresel prečko. Betis ni do odmora niti enkrat streljal v okvir vrat, Tomaš Vaclik v vratih Seville je bil brez dela.

V 54. minuti se je branilec Marc Bartra po podaji iz kota z obema rokama obesil na napadalca Seville Luuka de Jonga. Sodnik Antonio Mateu Lahoz je stal blizu in takoj je pokazal na belo točko. Sedmerica igralcev Betisa ga je obkrožila in najprej se sploh ni uspel posvetovati z videosodnikom, ki pa je nato le odločil, da je njegova odločitev pravilna. Razigrani Argentinec Ocampos je z desno nogo poslal vratarja Joela Roblesa v napačno smer za vodstvo Seville.

Šest minut zatem je po podaji iz kota Ocampos s peto podaljšal žogo pred vrata, Brazilec Fernando pa je iz bližine z glavo povišal na 2:0.

Betis popolnoma brez idej
Trener Betisa Juan Ferrer Sicilia je seveda opravil vseh pet menjav. Skušal je poživiti igro. Po zaostanku z 0:2 so njegovi varovanci začeli igrati precej bolj napadalno, a Vaclika niso resneje ogrozili. Borja Iglesias je zapravil najlepšo priložnost, ko je v 69. minuti z glavo streljal mimo vrat.

Po 96 minutah so se nogometaši Seville veselili prestižne zmage. Betis je imel večjo posest žoge (45:55 %), v vseh ostalih elementih pa je bila boljša Sevilla (streli v okvir 5:1, koti 11:2).

Barca v akciji v soboto, Real pa v nedeljo
V naslednjih 35 dneh bodo ekipe odigrale še preostalih 109 tekem. Vodilna Barcelona bo v soboto gotovala na Mallorci, v nedeljo pa bo na sporedu obračun drugouvrščenega Real Madrida in Eibarja. Atletico Madrid bo prvo tekmo po skoraj trimesečnem premoru odigral v nedeljo na San Mamesu v Bilbau.

Brazilec Fernando je postavil končni izid. Sevilla bo tudi po koncu 28. kroga ostala na tretjem mestu. Foto: Reuters

Na stadionu največ 241 ljudi
Stadioni bodo razdeljeni na tri cone. Zelena bo obsegala slačilnice, sobe in hodnike oziroma tunele na igrišče. Modra bo označevala preostanek stadiona, se pravi del tribune za direktorje ter pozicije za snemalce. Rdeča cona pomeni okolica stadiona, kjer se zadržujejo varnostniki, policija ter televizijske enote. Skupno je lahko na stadionu največ 241 ljudi (102 osebi v zeleni coni, 107 v modri in 32 v rdeči).

Na stadionu bo še pet sodnikov, štirje pobiralci žog, dva šefa varnosti, dva delavca za igrišče ter šest predstavnikov Rdečega križa. La liga bo dovolila prisotnost ob igrišču 14 fotografom, šestim pišočim novinarjem, petim radijskim delavcem in štirim predstavnikom televizij prek pravic prenosov.

Vodstvo lige računa, da bi se gledalci v omejenen številu lahko vrnili ob koncu prvenstva, ki bo trajalo do 19. julija. Na stadionih bo točno po minuti in 20 sekundah iz zvočnikov 30 sekund odmevalo ploskanje kot zahvala zdravniškim delavcem.