Veliko veselje Atletica po 20. zadetku Luisa Suareza v tej sezoni. Foto: Reuters

Atletico, ki naskakuje 11. naslov državnega prvaka in prvega po letu 2014, bi si lahko že krog pred koncem zagotovil končno zmago, a le v primeru zmage in če Realu ne bi uspelo osvojiti treh točk. Toda v 76. minuti se je znašel v zahtevnem položaju. Potem ko je kraljevi klub prišel do prednosti na San Mamesu, je na Wandi Metropolitano zadela še Osasuna. S prvim strelom v okvir vrat so gostje iz Pamplone povedli. Ante Budimir je streljal z glavo, Jan Oblak je sicer žogo odbil, a je bil po posredovanju tehnologije VAR zadetek priznan, saj je že prešla golovo črto.

Gostitelji, ki so predtem zapravili številne priložnosti, dvakrat pa sicer zadeli, a obakrat iz prepovedanega položaja, so se po velikem šoku hitro pobrali. Silovito so napadli, kar se jim je obrestovalo že po šestih minutah. Joao Felix je lepo dvignil žogo prek nasprotne obrambe, Renan Lodi pa je s silovitim strelom nad glavo Sergia Herrera žogo spravil v mrežo.

Še šest minut pozneje je za ekstazo domače vrte poskrbel Luis Suarez. Kieran Trippier in Yannick Carrasco sta kombinirala po desni strani. Belgijec je prodrl v kazenski prostor, podal v sredino in v gneči našel urugvajskega napadalca, ki je po seriji zapravljenih priložnostih zadel – kot že nekajkrat v tej sezoni –, ko je bilo to najbolj potrebno. Tik ob izteku tekme se je z obrambo po strelu Ezequiela Avile z razdalje izkazal Oblak.

Nacho Fernandez je ohranil upe Reala na 35. naslov španskega prvaka. Foto: Reuters

Nacho odločil na San Mamesu

V zadnjem krogu bo izjemno razburljivo. Atletico bo gostoval v Valladolidu, Real pa bo gostil Villarreal. V primeru zmage bo prvak vrsta Diega Simeoneja. Če pa remizira, mestni tekmec ne sme zmagati, saj ima v primeru enakega števila točk boljši medsebojni izkupiček in bo tako v prednosti. Tekmi bosta v nedeljo ob 18.00.

Real je v igri za naslov ostal po zmagi na zahtevnem gostovanju v Bilbau. Za uspeh proti Athleticu so se varovanci Zinedina Zidana pričakovano namučili. Odločitev je padla v 68. minuti, ko je po kotu predložek v sredino poslal Marco Asensio. Po slabem izbijanju Baskov je do žoge prišel Rodrygo, ki je na desni strani našel Casemira, ta pa je podal pred vrata, kjer je s kolenom žogo v mrežo preusmeril Nacho Fernandez, ki se je prvič v tej sezoni vpisal med strelce. Athletico je srečanje končal z igralcem manj, saj si je rdeč karton prislužil Raul Garcia.

Barca ni več v igri za naslov

Iz igre za naslov je izpadla Barcelona, ki je na zadnjem domačem srečanju v sezoni klonila pred Celto (1:2). Katalonci so sicer povedli v 28. minuti, ko je po podaji Sergia Busquetsa z glavo zadel Lionel Messi. Deset minut pozneje so gostje iz Viga izenačili, anemičnost domače obrambe, ki je letos napravila že toliko napak, pa je kaznoval Santi Mina. V 83. minuti je po drugem rumenem kartonu predčasno tekmo končal Clement Lenglet, šest minut zatem pa je tri točke Celti zagotovil Mina, ki je v mrežo pospravil odbito žogo, potem ko je s predložkom z desne strani Augusto Solari zadel okvir vrat.