Hugo Duro je bil z dvema goloma v sodnikovem dodatku junak Valencie. Foto: Reuters

Gostje so na Mestalli povedli v 35. minuti, ko je Mouctarju Diakhabyju pobegnil Luis Suarez in žogo s pomočjo vratnice pospravil v mrežo. Oblak v prvem delu ni imel veliko dela, je pa klonil v peti minuti drugega polčasa, ko je nespretno žogo za njegov hrbet spravil Stefan Savić. Goncalo Guedes je močno streljal z desne strani. Slovenski vratar je poskus Portugalca ubranil, odbita žoga pa se je od črnogorske branilca nesrečno odbila v gol.

Sorodna novica Barca vodila s 3:0, a Aspas v 96. minuti prinesel Celti točko

Colchonerosi so hitro odgovorili in po osmih minutah znova povedli. Antoine Griezmann je na sredini ukradel žogo in jo popeljal do roba kazenskega prostora, od koder jo je z mojstrskim udarcem poslal v zgornji desni kot nemočnega Jasperja Cillessena. Dve minuti pozneje se je domača mreža znova zatresla. Žogo je mimo Nizozemca v vratih Valencie spravil Suarez, v mrežo pa jo je pospravil Šime Vrsaljko. V 63. minuti je Oblaka po strelu Daniela Wassa rešila prečka.

Cesar Soto Grado je dosodil sedem minut dodatka. V drugi minuti je z leve strani žogo v kazenski prostor poslal Jose Gaya, s prve pa jo je za Oblakov hrbet pospravil Hugo Duro, ki je v igro vstopil v 85. minuti. V 96. minuti so bili nepopustljivi netopirji nagrajeni. Guedes je z leve strani izvedel prosti strel, z glavo pa je še enkrat Oblaka matiral Duro, ki ga je Valencii letos posodil Getafe.

Na vrhu ostaja Real Sociedad, ki je z 2:0 slavil v Pamploni. Za zmago nad Osasuno sta zadela Mikel Merino in Adnan Januzaj, ki je bil uspešen z bele točke. Baski imajo sicer tekmo več od madridskega Reala, s katerim se je po zmagi na mestnem derbiju po številu točk izenačila Sevilla, ki je z 2:0 v gosteh ugnala Betis. Gostitelji so že v prvem polčasu zaradi dveh rumenih kartonov ostali brez Guida Rodrigueza. V 55. minuti je na stadionu Benito Villamarin z izjemnim udarcem goste v vodstvo popeljal Marcos Acuna. V 81. minuti je lastno mrežo zatresel Hector Bellerin.