Karim Benzema je najboljši strelec španskega prvenstva s 25 zadetki. Tudi na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan je bil Francoz mož odločitve. Real je blizu 35. naslova državnega prvaka. Foto: EPA

V prvem polčasu so bili gostitelji za dva razreda boljši in premoč kronali z zadetkoma Ivana Rakitića s prostega strela skozi živi zid v 21. in Erika Lamele po podaji bojevitega Jesusa Corone v 25. minuti. Obakrat je napako storil Realov branilec Eder Militao.

A drugi polčas je ponudil povsem drugačno sliko. Real je napadel in najprej znižal z golom Rodryga v 50. minuti. Brazilec je na zelenico prišel po odmoru, kar se je izkazalo za odločilno taktično potezo. V zadnje pol ure se je zvrstilo več priložnosti na obeh straneh, a Sevilla ni dosegla zadetka, s katerim bi dokončno odločila zmagovalca.

Na drugi strani so Madridčani v 75. minuti najprej zatresli mrežo prek Viniciusa, vendar je sodnik po dolgem ogledu videoposnetka gol zaradi igre z roko razveljavil. Toda opozorilo za Sevillo ni bilo dovolj, saj so tekmeci s štirimi napadalci še naprej pritiskali in nato poskrbeli za preobrat. Zadela sta Nacho Fernandez v 82. minuti le minuto po vstopu na igrišče (!) in Benzema v sodnikovem dodatku po kombinaciji Viniciusa in Rodryga. Francoz je dosegel 25. gol v letošnji La ligi, s čimer je že presegel svoj rekord iz sezone 2015/16 (24).

Ancelotti: Imamo srce in značaj

"Vsi čakajo, da se bo Real spotaknil, toda Real se ne spotakne, ker imamo srce in značaj. La liga še ni končana, smo pa naredili velik korak. Ekipa me ne preseneča, a to, kar se je zgodilo v drugem polčasu, me navdaja z velikim ponosom. Hvala vsem igralcem," je povedal trener Carlo Ancelotti.

Sodnik Guillermo Cuadra Fernandez je bil že v prvem polčasu dvakrat pod drobnogledom. V 17. minuti ni dosodil 11-metrovke, ko je kazalo, da je branilec Seville Diego Carlos igral z roko v kazenskem prostoru. V 37. minuti pa ni pokazal drugega rumenega kartona nogometašu gostov Eduardu Camavingi po prekršku od zadaj nad Anthonyjem Martialom.

Real zasledovalcem zdaj beži že za 15 točk. Toliko z enakim številom odigranih tekem zaostaja Sevilla, ki že sedem dvobojev zapored ni premagala kraljevega kluba. 60 točk je do zdaj zbrala tudi Barcelona, ki pa ima dve srečanji manj. V ponedeljek bo gostila Cadiz.

Yannick Carrasco in Marcos Llorente se veselita zmagovitega zadetka Atletica v 100. minuti. Foto: Reuters

Atletico do zmage z 11-m v 100. minuti

Sevillo in Barcelono so na lestvici ujeli nogometaši madridskega Atletica, ki so dosegli pomembno zmago v boju za Ligo prvakov. Tri točke proti Espanyolu so kljub igralcu manj osvojili z zadetkom z 11-metrovke v 100. minuti (2:1).

Junak Atletica je bil dvakratni strelec Yannick Carrasco, ki je na zelenico vstopil na začetku drugega polčasa. Prvič je zadel v 52. minuti. V 71. minuti so gostitelji ostali le z desetimi možmi na igrišču, saj je Geoffrey Kondogbia zaradi igranja z roko prejel drugi rumeni karton. Po prostem strelu v tej akciji pa je nato Raul de Tomas presenetil Jana Oblaka, ki mu je žoga pod telesom in ob vratnici ušla v mrežo za izenačenje na 1:1.

Ko se je že zdelo, da bosta ekipi dvoboj končali brez zmagovalca, je v eni izmed zadnjih akcij sodnik po ogledu videoposnetka dosodil igranje z roko branilcev Espanyola, z bele pike pa je bil uspešen Carrasco za veselje na tribunah stadiona Wanda Metropolitano.