Lamine Yamal in Raphinha sta zrežirala zmago Barcelone. Foto: EPA

V prvem polčasu je imel Real Sociedad več priložnosti. Najnevarnejši je bil napadalec Sheraldo Becker, ki pa mu ni uspelo zatresti mreže. Katalonci so povedli v 40. minuti, ko je bil natančen Lamine Yamal z levo nogo po podaji Ilkaya Gündogana.

V 68. minuti je imel najlepšo priložnost za izenačenje Brias Mendez, ki je malce zgrešil vrata.
V sodnikovem dodatku je videosodnik opazil, da je rezervist Alvaro Odriozola v kazenskem prostoru igral z roko. Končni izid je v 93. minuti z bele točke dosegel Raphinha. Z natančnim strelom z levo nogo je matiral Alexa Remira, ki se je sicer vrgel v pravo smer.

De Paul utrdil Atletico na četrtem mestu
Nogometaši madridskega Atletica so premagali Celto z 1:0. S tem so se utrdili na četrtem mestu tri kroge pred koncem, kar prinaša nastop v Ligi prvakov.

Edini gol za Madridčane je v 84. minuti dosegel Rodrigo de Paul. Jan Oblak je branil vso tekmo. Atleti so tako v dobrem položaju, da bodo prihodnje leto igrali v Ligi prvakov. Na četrtem mestu imajo 70 točk, osem več od petouvrščenega Athletic Bilbaa.

Brahim Diaz in Fran Garcia bosta tudi na prihodnjih treh tekmah dobila veliko priložnosti za dokazovanje. Foto: EPA

Rezervisti Reala blesteli v Granadi
Prvak Real Madrid je vse misli usmeril proti Wembleyju, kjer bo 1. junija lovil 15. naslov evropskega prvaka proti dortmundski Borussii. Po dramatični zmagi nad Bayernom na povratni tekmi polfinala Lige prvakov (2:1) je Carlo Ancelotti premešal začetno postavo v Granadi na desetih položajih. Le branilec Antonio Rüdiger je ostal v enajsterici. V vratih je bil Thibaut Courtois, ki se je vrnil po dolgotrajni poškodbi.

Granada, ki se seli v drugo ligo, ni imela možnosti proti motiviranim rezervistom kraljevega kluba (0:4). V zadnjih minutah prvega polčasa sta zadela Fran Garcia in Arda Güler. Na začetku drugega polčasa je dva zadetka dosegel še Brahim Diaz.

Ta teden dva kroga v La ligi
V španskem prvenstvu so do konca še trije krogi. 36. krog bodo odigrali od torka do četrtka, predzadnji krog pa bo na sporedu v soboto in nedeljo.