31-letni kapetan in steber obrambe Alavesa Victor Laguardia je takole že v 4. minuti tekme matiral Jana Oblaka, kar je bilo na koncu dovolj za nepričakovano zmago Baskov. Foto: Reuters

Do soočenja z Atleticom je Alaves namreč izgubil vseh pet tekem in pri tem dosegel zgolj en gol. Tokrat pa so Baski iz mesta Vitorie-Gasteiz premagali Jana Oblaka po vsega štirih minutah igre.

Modro-beli gostitelji so matirali rdečo-bele goste iz prekinitve. Iz kota je podal Ruben Duarte, pred vrati kapetana Slovenije pa je najvišje skočil kapetan Alavesa Victor Laguardia, ki je z glavo streljal neubranljivo za sladko vodstvo.

Vse do konca tekme se je Atletico mučil in zapravljal priložnosti, pri čemer pa je bila ključna nenatančnost. Na koncu so Madridčanu poskusili s kar 14 streli, a zgolj enkrat merili v okvir vrat. Na drugi strani bi Alaves moral v zadnje pol ure večkrat kaznovati popolno osredotočenost gostov na napad, a tudi sami niso več streljali v Oblakova vrata.

Nepričakovan poraz je za Atletico slaba popotnica pred zahtevnima tekmama prihodnji teden; v torek rdeče-bele čaka gostovanje pri Milanu v Ligi prvakov, prihodnjo soboto pa jih doma na Wandi Metropolitani čaka obračun z Barcelono.

Netopirji z desetimi do izenačenja v zadnjih sekundah

Valencia je proti Athleticu Bilbau prišla do točke globoko v sodnikovem podaljšku - v 95. minuti in to z igralcem manj. Baski so povedli v 69. minuti po zaslugi Iniga Martineza. Ko je bil v 82. minuti izključen Maximiliano Gomez je položaj gostiteljev deloval izgubljeno, a ob jurišu iz obupa je v kaosu pred gostujočimi vrat izenačil Marcos de Sousa.

Isco in soigralci so kljub remiju ostali v vodstvu. Foto: EPA

Z igralcem manj se je uspešne domače tekme razveselila tudi Sevilla, ki je z 2:0 odpravila Espanyol, četudi je po uri igre ostala brez Thomasa Delaneyja. A v končnici je Rafa Mir razblinil upe in Andaluzijci so s četrto zmago prehiteli Atletico na 2. mestu La Lige.

Real Madrid le remiziral z Villarrealom
Madridski Real se je na večerni tekmi na stadionu Santiago Bernabeu razšel z Villarrealom brez zadetkov. Obe ekipi še nimata poraza. Madridčani so vknjižili pet zmag in prvič v sezoni niso zatresli mreže tekmeca, zasedba iz bližine Valencie pa je že petič iztržila neodločeni izid v šestih nastopih.

Zmagovalci Evropske lige so se odlično postavili na zelenici. Trener Unai Emery je pripravil sijajno taktiko. Villarreal v sredo v Ligi prvakov gostuje na Old Traffordu.