Neverjetna tekma v Quitu, kjer je bil Alisson Becker dvakrat pred izključitvijo, a ga je obakrat rešil pregled videoposnetkov. Na drugi strani je Ekvador ostal brez 11-metrovke, s katero bi lahko prišel do ključne zmage v boju za Katar 2022. Foto: EPA

Vodilni Brazilci (36 točk) so s ta čas tretjo ekipo kvalifikacij Ekvadorjem igrali neodločeno, a razburljivo tekmo z dvema rdečima in osmimi rumenimi kartoni ter kar 32 prekrški. Tekma pa se je dodobra razplamtela po zadetku Casemira v 6. minuti. Kolumbijski sodnik Wilmar Roldan je popravil več odločitev; dvakrat je pokazal rdeči karton brazilskemu vratarju Alissonu Beckru, a je po posvetu z videosodnikom VAR obakrat spremenil svojo odločitev.

Dve izključitvi v prvih 20 minutah

Ekvadorski vratar Alexander Dominguez je bil izključen zaradi brutalnega udarca Matheusa Cunhe v 15. minuti, ki je dobil raztrganino na vratu, kot je bilo videti na brazilski televiziji, zaradi česar je bila tekma prekinjena za šest minut.

V 20. minuti je brazilski branilec Emerson prejel drugi rumeni karton. Brazilski vratar Alisson je v 26. minuti sprva dobil rdeči karton, a je Roldan odločitev nato razveljavil in mu dodelil rumenega. Potem ko je sodnik na začetku drugega polčasa razveljavil gol Ekvadorja in po ogledu VAR-a preklical enajstmetrovko, je nato v 75. minuti izenačil Felix Torres.

Ekvador ostal brez 11-metrovke za zmago v 95. minuti

Globoko v sodnikovem dodatku je Roldan Alissonu pokazal drugi rumeni karton in dosodil enajstmetrovko, a je tudi to odločitev po preverjanju videosodnika VAR odločitev preklical. "Mislim, da se je to zgodilo prvič v zgodovini nogometa," je po dveh spremenjenih sodnikovih odločitvah, ki bi ga sicer poslali s terena, dejal vratar Liverpoola.

Argentina je nazadnje izgubila v polfinalu Pokala Amerike 2019 proti Braziliji (0:2). Od takrat so 17-krat zmagali in 10-krat remizirali ter vmes lani tudi postali južnoameriški prvaki. Foto: EPA

Argentina Čilu priprla vrata svetovnega prvenstva

Argentinci so niz nepremaganosti podaljšali že na 27 tekem. Že v prvem polčasu sta zadela Angel Di Maria in Lautaro Martinez. Sinjemodri so na tekmi v puščavi Atacama igrali brez kapetana Lionela Messija in selektorja Lionela Scalonija. Zvezdnik PSG-ja po koronski okužbi še ni v pravi formi, Scaloni pa je bil pred kratkim pozitiven na novi koronavirus.

Argentina je sicer na drugem mestu v južnoameriških kvalifikacijah za Brazilijo in ima 32 točk s 14 tekem. La roja, ki je še drugič zaporedoma izgubila, se še bojuje za Katar in ima 16 točk s 15 tekem. Čilenci na sedmem mestu lestvice za tri točke zaostajajo za Urugvajem, ki je četrti in za zdaj drži zadnje mesto za neposredno uvrstitev na SP 2022.

Suarez za pomembno zmago Urugvajcev

Urugvaj je z zadetkom Luisa Suareza premagal Paragvaj z 1:0 in pod vodstvom novega selektorja Diega Alonsa naredil pomemben korak k neposredni uvrstitvi v Katar.

Peto mesto, ki vodi v dodatne kvalifikacije za nastop na SP-ju, s 17 točkami drži Kolumbija, ki v noči na soboto gosti Peru, ki ima na šestem mestu prav tako 17 točk.