Francoski nogometaši so brez večjih težav dobili obračun na Astana Areni v Nursultanu. Foto: Reuters

Galski petelini so imeli žogo v svoji posesti večji del prvega polčasa, a kakšnih večjih priložnosti si niso priigrali, njihov edini strel v okvir vrat pa je prinesel zadetek, in sicer v 19. minuti, ko se je med strelce vpisal Ousmane Dembele.

Kylian Mbappe je v 75. minuti zapravil strel z bele točke. Foto: Reuters

Na 23-letnika, ki si kruh služi v Barceloni, je kazahstanska obramba popolnoma pozabila, po Martialovi podaji je z diagonalnim strelom hladnokrvno zatresel malo mrežico za 0:1. Vroče je bilo še v zaključku polčasa, ko se je moral najprej vratar Aleksandr Mokin pošteno potruditi, da je preprečil zadetek Anthonyju Martialu, že nekaj trenutkov pozneje pa je žogo vseeno pobral iz svoje mreže.

Po predložku iz kota je domači branilec Sergej Malji, ki je bil zadolžen za pokrivanje Paula Pogbaja, žogo z glavo nespretno spravil za hrbet svojega vratarja. 0:2.

Obleganje kazahstanskih vrat se je nadaljevalo tudi v drugem polčasu, po slabi uri igre je Mokin ubranil nevaren Martialov prosti strel. Napadalec Manchester Uniteda je moral nato zaradi bolečin v kolenu zapustiti zelenico. Namesto njega je v igro vstopil Kylian Mbappe, ki je v 75. minuti zapravil lepo priložnost za povišanje prednosti na +3.

V kazenskem prostoru ga je podrl Nuralij Alip in zakrivil prekršek za najstrožjo kazen. Zvezdniku Paris Saint-Germaina vseeno ni uspelo kaznovati Alipove napake, z bele točke je meril v spodnji desni kot, a je Mokin prebral njegovo namero in preprečil zadetek.

Španci bi si po remiju z Grčijo skoraj privoščili nov spodrsljaj, in sicer v Gruziji, kjer so šele v sodnikovem dodatku drugega polčasa dosegli zmagoviti zadetek. Furia se je sicer znašla v zaostanku, a je izid po slabi uri igre izenačil Ferran Torres. Po dolgem mučenju so v 92. minuti vendarle zadeli, ko se je med strelce vpisal Dani Olmo. Soigralec Kevina Kampla pri Leipzigu je sprožil z razdalje, domači vratar je žogo preusmeril v vratnico, od katere se je odbila v mrežo za končnih 1:2. Foto: Reuters
Serge Gnabry je dosegel edini zadetek v Bukarešti in Nemčiji prinesel zmago nad Romunijo. Foto: EPA
Anglija proti San Marinu in Albaniji ni imela pretirano težkega dela, precej težje bo Otočanom na tekmi naslednjega kroga v svoji kvalifikacijski skupini proti Poljski. Foto: EPA