Gol Lauren James za zmago Anglije nad Dansko
21-letna Londončanka Lauren James, ki igra za Chelsea, je poskrbela še za drugo zmago Angležinj z 1:0 na letošnjem ženskem svetovnem prvenstvu. Foto: Reuters

Angležinje so hitro prevzele vajeti igre in so povedle že v 6. minuti, ko je z razdalje izjemen gol dosegla Lauren James. Favorizirana Anglija je še naprej pritiskala in ogrožala vrata Danske, a vodstva ni podvojila, nekaj priložnosti iz protinapadov so imele tudi Danke, ki pa so bile premalo natančne pri zaključkih.

Veselje Angležinj po hitrem vodilnem golu in razočaranje kapetanke Danske Pernille Harder. Foto: Reuters

Vratnica preprečila pozno izenačenje

V drugem polčasu so levinje še naprej zapravljale prevlado pri posesti žoge, čim bolj se je bližal konec tekme, bolj nevarne so postajale Danke. Rezervistka Amalie Vangsgaard, junakinja zmage nad Kitajkami, je imela izenačenje na glavi, a je njen strel v 88. minuti zaustavila vratnica.

Obe reprezentanci sta v uvodnem krogu SP-ja 2023, ki ga gostita Avstralija in Nova Zelandija, slavili s po 1:0. Anglija je s tem izidom odpravila Haiti, Danska pa Kitajsko.

Na drugi tekmi skupine D so Kitajke prav tako z 1:0 odpravile Haitijke. Odločila je 11-m v 74. minuti, ki jo je izkoristila Šuang Vang.

Argentinka Sophia Braun je z osupljivim strelom z razdalje vložila kandidaturo za najlepši gol ženskega mundiala. Foto: Reuters

Argentinke po 0:2 prišle do prve točke

Prva petkova tekma letošnjega ženskega svetovnega prvenstva ni prinesla zmagovalk, četudi je Južna Afrika proti Argentini vse do zadnje četrt ure igre vodila z 2:0. Argentinke so se z izgubljenega položaja vrnile z dvema goloma v petih minutah (Sophia Braun v 74. in Romina Nunez v 79. minuti) in s tem izničile gola Linde Motlhalo (30.) in Thembi Kgatlane (66.). Obe reprezentanci imata po eno točko in upata v zadnjem krogu na podvig proti Švedski oziroma Italiji.