Manuel Lanzini je dosegel edini zadetek na Old Traffordu. Foto: Reuters

Izbranci Davida Moyesa so se oddolžili rdečim vragom za grenek poraz na nedeljski tekmi v Premier ligi, ko so v Londonu izgubili z 1:2. Mark Noble je v 95. minuti zapravil najstrožjo kazen, potem ko je vstopil na zelenico tik pred izvajanjem le-te.

Ronalda ni bilo med igralci
Trener Manchester Uniteda Ole Gunnar Solskjaer je pričakovano precej premešal začetno postavo. Cristiana Ronalda sploh ni bilo med igralci na tekmi.

Lanzini unovčil podajo Fredericksa
V deveti minuti je Ryan Fredericks švignil mimo Jadoma Sancha in Alexa Tellesa ter sijajno zaposlil Manuela Lanzinija, ki je zatresel mrežo. To je bil njegov prvi zadetek v zadnjem letu dni in šele drugi po maju 2019.

Gostitelji so bili popolnoma brez idej. Po uri igre je vstopil Mason Greenwood, v 72. minuti pa še Bruno Fernandes, ki pa tokrat ni imel svojega večera.

Jarmolenko zadel vratnico
Rdeči vragi so v zadnjih desetih minutah močno pritisnili, a pustili preveč prostora v obrambi. V 87. minuti je Andrej Jarmolenko že preigral vratarja Deana Hendersona, nato pa zadel vratnico. Ukrajinec se je lahko le prijel za glavo. Minuto zatem so gostje izpeljali sijajen protinapad treh proti enemu. Noble je prišel popolnoma sam pred Hendersona, žogo je skušal poslati med vratarjevima nogama v mrežo, a mu ni uspelo.

Vratar Kepa in Reece James sta bila junaka na Stamford Bridgeu. Foto: AP

Na vrsti so bile še štiri minute sodnikovega dodatka. Popoln napad se gostiteljem ni obrestoval, tudi Henderson je bil vseskozi na polovici West Hama, ki se je veselil prve zmage na Old Traffordu po maju 2007. Pred 14 leti je Carlos Tevez dosegel edini zadetek v teatru sanj v zadnjem krogu in s tem obdržal West Ham med elito. V naslednji sezoni se je nato Argentinec preselil k rdečim vragom.

Chelsea ugnal Aston Villo po strelih z bele točke
Zelo napeto je bilo tudi na Stamford Bridgeu, kjer sta se Chelsea in Aston Villa po 90 minutah razšla z 1:1. Po strelih z bele točke so bili boljši evropski prvaki s 5:4. V 54. minuti so modri povedli, z glavo je zadel Timo Werner. Deset minut zatem je z glavo izenačil Cameron Archer.

Ashley Young je v drugi seriji stresel prečko, v tretji seriji pa je vratar Kepa odbil strel Marvelousa Nakambe. Pri Chelseaju ni bil natančen Ben Chilwell, v peti seriji pa je zmago potrdil Reece James.