Ljubljančani, ki bi morali za nadaljevanje sezone v najelitnejšem tekmovanju zmagati, so vodili z 2:1 v nizih, a na koncu klonili. Turki so s 3:2 zmagali tudi konec novembra v Tivoliju. Varovanci Radovana Gačiča so tako v skupini E za Perugio in Ankaro zasedli tretje mesto.

Igralci ACH-ja so se zavedali, da bodo morali pokazati boljšo predstavo kot na prvi medsebojni tekmi. Najbrž so tudi jo, njihov sprejem, ki v Ljubljani ni bil najboljši, je bil trden, a je bilo to vseeno premalo za ugodnejši izid. Bržkone so Turki tokrat tekmo dobili po zaslugi bloka, z njim so dosegli 17 točk, Ljubljančani le sedem.

Prva dva niza sta bila povsem izenačena, ekipi si nista priigrali večje prednosti. Prvega je povsem ob koncu odločil blok Nemanje Mašulovića (23:25). V drugem je ACH vodil z 20:21, Bedirhan Bülbül pa je z dobrimi servisi poskrbel za tri zaporedne točke gostiteljev, ki so minimalno prednost zadržali do konca (25:23).

V tretjem nizu so slovenski prvaki vodili s 7:13, a so se morali nato potruditi za zmago (22:25). Obrnjena zgodba se je zgodila v četrtem (25:21), tako da je zmagovalca moral odločiti skrajšani peti niz. V njem so domači na začetku ušli, oranžni zmaji pa se jim niso več približali (15:8).

Nikola Gjorgiev je bil s 24 točkami najučinkovitejši igralec tekme, Matej Kök jih je dodal 17, izkazal se je tudi s servisi.

V četrtfinale Lige prvakov so se uvrstili zmagovalci vseh petih skupin, vsi drugouvrščeni in najboljša tretjeuvrščena ekipa pa bodo igrali v "playoffu".

ACH Volley po vodstvu klonil v Turčiji

Skupina E, 6. krog

ANKARA - ACH VOLLEY
3:2 (-23, 23, -22, 21, 8)

4126 gledalcev

Ziraat Bank Ankara: Atanasov 21 (2 asa, 2 bloka), Ter Maat 20 (1 as, 1 blok), Bülbül 17 (2 asa, 7 blokov), Yücel 3 (1 as), Tokgoz, Eksi 4 (2 blok), Tuinstra 12 (3 bloke), Firincioglu, Tosun 5 (2 bloka), Sahin, Bayraktar, Gedik, Yatgin.

ACH Volley: Mejal, Šket 3, Mašulović 5 (4 bloke), Todorović 3, Bošnjak, Koncilja 11 (1 as, 1 blok), Šestan 8 (1 blok), Kovačič, Gjorgiev 24 (1 as, 1 blok), Videčnik, Kök 17 (4 ase), Šen 2.

PERUGIA - DÜREN
3:1 (-28, 24, 20, 19)

Vrstni red: Perugia 18, Ankara 7, ACH Volley 8, Düren 3.

V mednarodni odbojki odloča število zmag, in ne število točk. Ankara je zmagala trikrat, ACH Volley dvakrat.