Pred tokratnim obračunom so imeli Kamničani boljši izkupiček na medsebojnih tekmah. Branilce naslova so v domači dvorani dvakrat premagali s 3:0, v Tivoliju pa izgubili z 2:3. A v Ljubljano na zadnjo tekmo niso dopotovali v najboljši formi, kar se je videlo tudi na igrišču. Več kot enega niz (tretjega so gostje dobili s 25:22) jim ni uspelo osvojiti. ACH je uspešno pritiskal na servisu, resda naredi 24 napak pri tej prvini, toda serviral sedem asov (Calcit nobenega). Tudi sprejem so imeli prvaki boljši.

V prvem nizu so se Ljubljančanom, pri katerih sta tokrat na sprejemalskih mestih zaigrala izkušeni Alen Šket in mladi Klemen Šen, dobro upirali, ekipi sta se izmenjevali v vodstvu, pri izidu 23:23 je bil niz povsem odprt. Da se je tekma obrnila v korist Ljubljančanov, je poskrbel Šen, ki je najprej dosegel točko z napadom, nato pa zaključno žogo izkoristil z asom.

Izenačen boj se je nadaljeval v drugem nizu vse do izida 13:13. Nato je s servisi spet zablestel Šen, bil je najzaslužnejši za osem zaporednih točk svoje ekipe, za dve je z asom poskrbel sam.

Končnico izenačenega četrtega niza so vendarle dobili gosti. Po zaostanku z 21:22 so po servisih Uroša Planinšiča osvojili štiri točke zapovrstjo, s tem pa podaljšali tekmo. A ne za toliko, kot bi si sami želeli. V nadaljevanju so namreč pobudo predvsem zaradi dobrih servisov Šketa spet prevzeli domači, ki do konca niso imeli več težav.

"Danes smo bili veliko boljši, lahko bi tekmo dobili tudi s 3:0, vendar je v končnici tretjega niza Calcit zadnje tri, štiri točke resnično dobro odigral, tako da si je zmago v tem nizu zaslužil. V četrtem nizu pa smo spet dobro servirali, odblokirali, kar je bilo treba in tekmo mirno pripeljali do konca. Že v sredo nas čaka težka tekma z Mariborčani v polfinalu pokala," je povedal trener ACH-ja Radovan Gačić, medtem ko je trener Calcita Volleyja Mladen Kašić predvsem poudaril predvsem dve prvini: "Ko ima nasprotna ekipa 68-odstotni sprejem, ob tem pa je še veliko boljša na servisu, je nemogoče dobiti tekmo."

ACH Volley v Tivoliju boljši od Calcita

1. DOL (M), MODRA SKUPINA, 9. krog:

ACH VOLLEY – CALCIT VOLLEY 3:1 (23, 17, -22, 16)
ACH Volley: Marković, Jo. Kržič, Šket 13 (3 ase, 2 bloka), Najdič, Marovt, Šen 19 (4 ase, 2 bloka), Koncilja 8 (2 bloka), Kovačič, Gjorgiev 18, Sešek, Pokeršnik, Videčnik 7 (3 bloke), Song.

Calcit Volley: Planinšič 1 (1 blok), Vinkovič, Lazar 1 (1 blok), Klobučar, Karadža Pevc, Košenina, Nikolić 2, Okroglič 4, Mitrašinović 3, Brunet 19, Oman, Bakonji, Dulčev 15 (1 blok), Pavlović 7 (3 bloke).

HIŠA NA KOLESIH – PANVITA POMGRAD 3:1 (-23, 16, 20, 18)

Hiša na kolesih Triglav: Andovski, Nanut 18 (4 ase), Peruničić 6, Tučen 8 (7 blokov), Fajfar, Snedec 7 (4 blke), Šikanič 1 (1 blok), Mali 9 (6 asov), A. Adžović 4 (1 as, 1 blok), Jovović 16 (1 as), Zalokar, Jančič 2 (1 blok).

Panvita Pomgrad: Rajnar, Doda 10 (1 as, 1 blok), Šormaz 15 (1 blok), Drvarič 1, Vrabl 1, Suhadolnik 3 (1 blok), Legen, Bedrač 5 (1 as, 3 bloke), Novak, Mirković 12 (2 asa, 1 blok).

FUŽINAR SIJ METALMARIBOR 0:3 (-14, -24, -17)

Fužinar Sij Metal: Pušnik 9 (2 bloka), Križanič 3 (1 blok), Lednik 6 (3 ase), Robida 15 (1 as, 1 blok), D. Ranc, Stojanov, Libnik, Javornik 2, Vučetić, Plesec 4 (1 blok), Podričnik 3, Zmagaj, Hribernik.

Maribor: Fužir 2, Vodušek, Pernuš 3 (1 as, 2 bloka), S. Adžović 6 (2 bloka), McConnell 7 (2 bloka), Valenčič, Bračko 9 (1 as, 1 blok), Kumer, Ja. Kržič 15 (3 bloke), Donik 4, Fink 3, M. Novak.

Vrstni red: ACH Volley 60, Calcit 56, Maribor 43, Hiša na kolesih Triglav 34, Panvita Pomgrad 23, Fužinar 18.

1. DOL (M), ZELENA SKUPINA, 9. krog
ALPACEM KANAL - ČRNUČE 3:1 (21, 15, -25, 22)
KRKA - ŠOŠTANJ TOPOLŠICA 3:0 (10, 23, 22)
SIP ŠEMPETER - ŠPAN BREZOVICA 0:3 (-20, -21, -22)

10. (zadnji) krog:
ČRNUČE - SIP ŠEMPETER
ŠPAN BREZOVICA - KRKA
ŠOŠTANJ TOPOLŠICA - ALPACEM KANAL

Vrstni red: Alpacem Kanal 33, Krka 30, Špan Brezovica 19, Šoštanj Topolšica 17, Sip Šempeter 12, Črnuče 3.

1 . DOL (Ž), četrtfinale, druge tekme:
LUKA KOPER - SIP ŠEMPETER (v zmagah 1:1)
0:3 (-21, -10, -21)

Calcit Volley II - NOVA KBM BRANIK (0:2)

NOVA KBM BRANIK - GEN-I VOLLEY

Odbojkarice Calcita Volleyja s v finalu Mevze s 3:2 premagale Mladost Zagreb in v tem tekmovanju slavile četrtič. Peti niz so dobile na 7, potem ko so hitro ušle na 7:3. Foto: Klemen Brumec

Prva letošnja lovorika za Calcitovke
Odbojkarice Calcita Volleyja, ki so jih v torek izbrali za najboljšo ekipo leta 2023 v občini Kamnik, so v finalu zaključnega turnirja Srednjeevropske lige v mariborskem Draš centru s 3:2 (-19, 23, -20, 18, 7) premagale Mladost Zagreb. Maša Pucelj je dosegla 19 točk, Lucille Charuk 18, od tega štiri z blokom.

"Tekma je bila zelo kakovostna. Tudi v trenutkih, ko so Zagrebčanke osvajale točke, niti nismo igrali slabo, vendar je bil njihov pritisk s servisom strašen. V prvem nizu smo prejeli šest asov, toda to niso bili asi, ki bi bili plod naših napak, ampak so bili preprosto odlično izvedeni z njihove strani. Celotna tekma je bila v serijah, toda to niso bili vzponi in padci zaradi slabe igre, pač pa sta ekipi s svojo kakovostjo prišli do te prednosti," je povedal trener Calcita Volleyja Bruno Najdič.

Tretje mesto je po zmagi s 3:1 (14, 23, -20, 16) nad ekipo Swietelsky-Bekescsaba osvojila gostiteljica turnirja Nova KBM Branik.

MEVZA: Zmagoslavje Calcita, Nova KBM Branik tretja