Blejci so se drugo leto zapored uvrstili v drugi del. Foto: FOTO BOBO
Andrej Flajs
Kapetan Andrej Flajs je prispeval 7 točk. Foto: STA
Blejski odbojkarji med najboljšimi 12

A Blejce je rešil Pariz, ki je s 3:1 premagal Istanbul, tako da so slovenski prvaki osvojili 2. mesto v skupini F. Žreb drugega dela, v katerem se bo 12 ekip v dveh krogih borilo za 3 vstopnice, ki vodijo na zaključni turnir, bo v četrtek ob 15.00.

Poškodba Barreta že na začetku
Poljaki so v uvodnem nizu hitro ušli na 12:6. Povrhu vsega si je gleženj poškodoval še Marcelo Barreto, tako da so ga morali odnesti z igrišča. Gostje so povišali na 19:11, nato pa izkoristili drugo zaključno žogo za zmago s 25:17.

Blejcem uspel niz 8:0
ACH je v 2. nizu že zaostajal s 3:6, a je odgovoril z delnim izidom 8:0, za katerega sta bila najzaslužnejša Ramon Gato in odličen blok. Poljaki so se približali na 11:14, čemur je sledil nov niz domačih. Točke Andreja Flajsa in asa Alena Pajenka so bili vzrok za vodstvo z 21:14 in miren zaključek niza na 25:16.

Treji niz je bil izenačen do 14:15, nato pa se je tehtnica nagnila na stran gostov (25:20). Poljaki so tudi v četrtem hitro povedli z 8:3 in prednost zlahka zadržali (25:18).

Glenn Hoag, trener ACH Volleyja: "Tekma je bila slaba. Moram zagotoviti, da moštvo ne bo več igralo tako v Ligi prvakov. Nekateri igralci so bili psihično nestabilni, vsekakor se niso izkazali. To je bil nekakšen test za nas, ker smo vedeli, da moramo zmagati. Ta tekma je pokazala veliko o značaju nekaterih igralcev. Morda od njih pričakujem preveč, morda preveč zahtevam od njih. Tokrat so igrali nedisciplinirano. Resovia je igrala dobro, a to nas ne opravičuje."