Calcit je z 18 točkami Mitje Gasparinija še drugič letošnjem državnem prvenstvu premagal Salonit Anhovo. Foto: www.alesfevzer.com

Po treh tednih prisilnega premora se je nadaljevalo odbojkarsko prvenstvo, seveda brez gledalcev na tribunah. Presenečenj ni bilo, vodilna trojica je prišla do novih treh točk.

ACH Volley je v Hočah zmagal z 1:3. V prvem nizu si je priboril 10 zaključnih žog, Jan Pokeršnik je izkoristil prvo. Tudi v drugem nizu (18:25) so favoriti dobro opravili svoje delo, nato pa se je ustavilo. V tretjem nizu so gostitelji s šestimi zaporednimi točkami povedli s 16:8 in niz dobili na 17. V četrtem nizu je bilo spet izenačeno (21:21), v finišu pa so bili bolj zbrani gostje, pri katerih je bil s 16 točkami najučinkovitejši Mitar Đurić.

Kamničani po nervoznem začetku do zanesljive zmage
Calcit Volley je v Kanalu v derbiju kroga z 0:3 ugnal Salonit in prvič v tej sezoni zmagal brez izgubljenega niza. Prvi niz je bil še izenačen, gostitelji so, denimo, vodili z 12:9, 15:13 in 21:20, toda gostje, ki na servisu niso izvajali dovolj pritiska, so uvodni niz dobili na 23, naslednja dva pa na 17 in 20.

Zanesljiva zmaga odbojkarjev Calcita v Kanalu

"Normalno, da določeni mehanizmi ne delujejo najbolje, ko nekaj časa ne igraš. Po prvem nizu smo bili bolj sproščeni in dobili več samozavesti, tako da so stvari stekle lažje," je za TV SLO komentiral trener Calcit Volleyja Gregor Jerončič, ki je bilo zelo zadovoljen s pristopom svojih varovancev.

Kamniška ekipa je bila izrazito boljša v bloku (8:1). Najučinkovitejši je bil Mitja Gasparini z 18 točkami. Zelo zanesljiv je bil na servisu (3 asi).

"Težko je igrati, ko te nasprotnik premaguje in z lahkoto ter tudi po sreči osvaja točke. Takrat potrebuješ ubranitev kakšne težke točke, a tega nam ni uspelo," je povedal Matija Jereb, kapetan Salonita.

Uremović z vstopom v igro prebudil Možiča
Odbojkarji Merkur Maribora so premagali Hišo na kolesih Triglav s 3:1 (–30, 20, 21, 24). Za Mariborčane je bila to že peta zaporedna zmaga v prvenstvu in deveta zaporedna v vseh tekmovanjih, a so imeli kar nekaj težav. Gostje so po zaslugi razpoloženega Andreja Štembergarja Zupana na začetku ušli, povedli s 5:1 in tudi 14:7. Trener Sebastijan Škorc je moral nekaj ukreniti, v igro je poslal Filipa Uremovića, kar se je izkazalo za dobro odločitev.

Prav Uremović je z blokom zbudil soigralce, predvsem Roka Možiča, ki je začel nabirati točke, z dvema zaporednima asoma je svojo ekipo popolnoma približal tekmecu, z napadom pa poskrbel za izenačenje na 18:18. Mariborčani so nato kmalu tudi povedli, vodili s 23:21, imeli prvo zaključno žogo, toda tako kot še nekaterih pozneje je niso izkoristili, zaradi napak pa dolgi niz izgubili.

Drugi niz se je končal na 20, tretji na 21. V četrtem nizu so gostje nekajkrat vodili za tri točke, nazadnje pri 15:18, toda Možič, ki je bil s 30 točkami najučinkovitejši igralec tekme, je s kolegi našel moč za preobrat. Pri izidu 24:22 so imeli igralci Merkurja dve zaključni žogi, niso ju izkoristili, so pa zato zmagali po drugi zaporedni napaki Janka Breganta, ki je bil sicer z 22 točkami najučinkovitejši v svoji ekipi.

1. DOL (M), 10. krog:
SALONIT ANHOVO – CALCIT VOLLEY
0:3 (–23, –17, –20)
Salonit Anhovo: Boharev 2, Jereb, Filiputti, Karnel 1, Kavčič 2, Maretič, Radosavljević 6, Peterlin 12, Kovačič, Vrtovec 12, Tomić (L), Basaneže.

Calcit Volley: Kos 13, Hribar (L), Bregar, Purič 7, Kosmina 14, Gasparini 18, Hebda, Klobučar, Jerončič, Brulec 2, Beravs, Štalekar 4, Plot (L).

KRKA - PANVITA POMGRAD
1:3 (19, –21, –16, –22)

MERKUR MARIBOR – HIŠA NA KOLESIH
3:1 (–30, 20, 21, 24)

HOČE – ACH VOLLEY
1:3 (–14, –18, 17, 23)

Vrstni red: ACH Volley 18, Merkur Maribor 16, Calcit Volley 15, Panvita 10, Salonit An-
hovo 9, Hiša na kolesih 7, Hoče 4, Krka 2 točki.

0:3 (-14, -18, -14)

Vrstni red: Calcit Volley 15, Nova KBM Branik 13, ATK Grosuplje 10, Sip Šempeter in
GEN-I Volley po 9, Krim 7, Ankaran in Luka Koper po 3.

Klemen Čebulj MVP tekme

V poljskem prvenstvu, ki se je prav tako nadaljevalo po treh tednih premora, je Klemen Čebulj ob zmagi svoje ekipe Asseco Resovia Rzeszow s 3:1 nad ekipo Indykpol AZS Olsztyn dosegel 19 točk ob 48-odstotni uspešnosti v napadu. Bil je najboljši igralec tekme. Slovenski reprezentančni sprejemalec je dosegel štiri točke z začetnim udarcem in bil enkrat uspešen v bloku, s soigralci pa po 13 krogih zdaj zaseda sedmo mesto prvenstvene lestvice.