V Murski Soboti so po dobrih dveh urah zanimive odbojke z 1:3 slavili gostje iz Maribora. Foto: OZS

Dobri dve uri so potrebovali državni prvaki, da so se lahko veselili zmage v Murski Soboti. "Bili smo v desetdnevni karanteni in zdaj nam sledijo tekma za tekmo. Fantje so proti Panviti prikazali svoj maksimum, in zelo sem vesel, da smo stopili skupaj, ko nam je bilo najtežje. Uvodna dva niza sta bila na razliko, v tretjem smo bili nadigrani, skupaj pa smo bili nato tudi v četrtem nizu, ki smo ga na koncu oddelali na izkušnje in mirneje od nasprotnika," je tekmo ocenil trener Maribora Sebastijan Škorc. V četrtem nizu je odločilno razliko z začetnim udarcem naredil sprejemalec Roland Gergye za vodstvo z 10:14.

Blizu, a vendarle daleč
Ahmed Ikhbayri je za zmagovalce prispeval 23 točk. Dino Vinkovič je bil z 22 točkami najučinkovitejši pri gostiteljih. "Žal nam je na koncu nekaj zmanjkalo. Bili smo zelo blizu, da bi presenetili Maribor, a smo vseeno ostali prekratki za nekaj žog. V premoru, ki sledi, da se bomo pozdravili, da ne bo poškodb ter da bomo po ponedeljkovem žrebu nato v naslednjih sedmih tekmah do končnice prvenstva čim boljši," je povedal trener Panvite Dejan Fujs.

Nik Mujanović je bil s 16 točkami najučinkovitejši pri Calcitu. Foto: Klemen Brumec

Črnuče bi kaj kmalu vodile z 0:2
Odbojkarji Calcita Volleyja so se v domači dvorani že malo igrali z ognjem, saj so Črnuče (potem ko so tekmo odprle z 0:6) dobile prvi niz na 21 in v drugem nizu vodile za pet točk. Priborile so si tudi že zaključno žogo za vodstvo z 0:2, toda z blokoma Dika Puriča in Jana Klobučarja so Kamničani izenačili in naslednja niza dobili na 18 in 21. Najstnik Nik Mujanović se je izkazal s 16 točkami.

Mujanović dobro zamenjal veterana Gasparinija
"Črnučani niso kar tako na petem mestu prvenstvene lestvice, in če jim gre servis, so zelo neugoden nasprotnik. To se je nocoj samo potrdilo. Mi smo slabo odprli tekmo, imeli smo težave pri sprejemu in posledično je moral naš podajalec tekati po celem igrišču, da je dvigoval žoge. Čeprav je bil Mitja Gasparini v tem obdobju igre edini na nivoju, ga je pa Nik Mujanović potem dobro zamenjal. Poleg treh točk, ki smo jih osvojili, mi je bilo najbolj všeč, kako smo odigrali končnico drugega niza, ko je bila zbranost ves čas na visoki ravni. Ni kaj, je bila kar napeta tekma," je komentiral trener Calcita Matija Pleško.

1. A DOL (M), 14. krog
CALCIT VOLLEY – ČRNUČE 3:1 (-21, 34, 18, 21)
Calcit Volley: Kos 1, Hribar, Purič 4, Kosmina 2, Gasparini 8, Klobučar 14, Siirilä 10, Brulec 4, Mujanović 16, Pavlović 11.
Črnuče: Verdinek, Karadža Pevc, Prevorčnik, Gornik 10, Tepić, Bošnjak 17, Sešek 11, Oman 9, Rojnik 9, Slovnik 3, Jančič, Mejal 6.

PANVITA POMGRAD – MERKUR MARIBOR 1:3 (-29, -25, 18, -22)
Panvita Pomgrad: Vori, Vinkovič 22, McConnell 17, Drvarič 1, Vrabl, Radović 15, Flisar, Lakner, Bedrač 14, Fužir 10, Hafner, Grabar.
Merkur Maribor: Cafuta 3, S. Adžović, Kovačević 1, Pavlović 14, Bračko 2, Košenina, Donik 5, A. Adžović, Planinšič 1, Kržič 1, Ihbajri 13, Kovačič, Gergye 16.

SALONIT ANHOVO – HIŠA NA KOLESIH TRIGLAV 3:1 (-20, 18, 19, 10)
Salonit Anhovo: Boharev 15, Šarić, Jereb, Filiputti, Karnel 5, Jeklin 2, Lazar 3, Kavčič 3, Maretič, Radosavljević 17, Okroglič, Kovačič, Vrtovec 12, Ristić 11.
Hiša na kolesih Triglav: Ibrišimovič 3, Pušnik 2, Nanut 15, Bregant 12, Godnič 2, Libnik, Mali 7, Šikanič, Maček 7, Fajfar, Kumer.

KRKA – ACH VOLLEY 0:3 (-17, -14, -11)
Krka: Hafner, Erpič, Čopi 4, Borin, Travnik 4, Kožar 1, Pulko 6, Lavrič 2, Peterlin 6, Hvala, Jaklič, Renko, Koncilja.
ACH Volley: Šket, Rutar 6, Mašulović 15, Todorović 2, Peruničić 3, Okroglič 5, Kovačič, Gjorgiev 12, Pokeršnik 10, Kök 4.
Vrstni red: ACH Volley 42, Merkur Maribor 34, Calcit Volley 30, Salonit 21, Črnuče 15, Panvita 14, Krka in Hiša na kolesih po 6.

Zmaga odbojkaric Nove KBM Branika

1. A DOL (Ž), 17. krog
NOVA KBM BRANIK – GEN-I VOLLEY 3:0 (19, 19, 20)
Nova KBM Branik: Milošič, Pogačar 3, Knez, Bračko 5, Potokar 17, Gradišnik Klanjšček 11, Velikonja Grbac 7, Cikač, Galić, Lorber Fijok 16, Augustinovič.
GEN-I Volley: Bagerpur 5, Leban 10, P. Marušič, Goršek 9, Saš. Damjanovič, Rituper 9, Banko, Š. Marušič 1, Makuc, Žigon 3, Sekulić 7.

LUKA KOPER – ATK GROSUPLJE 2:3 (-20, 15, -20, 18, -10)
Luka Koper: Ćopić 6, Đukić 17, Kovačič 2, Debernardi, Suljić, Trobec 12, Lovšin 17, Dakič 3, Uršič 4, Hutinski 10, Širol, Simčić, Šiljić 1, Kavčič.
ATK Grosuplje: Habjan, Filipič, Pavič 14, Strgar 9, Lončar, Kukman 3, Žužek 7, Gornjec Hodnik 9, Čož 9, Mijoč 19.

CALCIT VOLLEY – KRIM 3:1 (11, 11, -22, 12)
Calcit Volley: Pavlović Mori 3, Špoljarič, Mihevc 1, Javornik, Radišković 8, Vovk, Kostić 12, Lenart, Boisa 1, Janežič, Charuk 10, Sillah 23, Zorman 1, Čižman 9.
Krim: K. Mohorič 6, Frelih 2, Deželak 1, J. Mohorič 4, Bavdaž 5, Jovanović 4, P. Blažič 8, Šuštaršič, Jerman, Kenda 1, Krašovec 9.

Vrstni red: Calcit Kamnik 45, Nova KBM Branik 30, Ankaran 24, Šempeter 23, GEN-I Volley 20, ATK Grosuplje 18, Krim 17, Luka Koper 3.

Rok Možič je na tekmi proti Padovi ob 56-odstotni napadalni učinkovitosti zbral kar 30 točk. Foto: OZS

Možič v italijanski ligi prvič dosegel 30 točk
Slovenski odbojkarski legionarji so zadnji konec tedna poskrbeli za nekaj odmevnih predstav. Še posebej velja omeniti Roka Možiča in Evo Zatkovič. Možič je na tekmi italijanskega prvenstva proti Padovi, ki jo je njegova Verona dobila s 3:1, zbral kar 30 točk (22 z napadom, 5 s servisom, 3 z blokom). To je največ, odkar se je pred letošnjo sezono iz Maribora preselil v Verono. S skupno 319 doseženimi točkami Možič, ki je prejšnji teden praznoval 20. rojstni dan, zaseda tudi vrh lestvice odbojkarjev z največ zbranimi točkami.

Eva Zatkovič dokazala svojo vrednost
V Turčiji se je Saša Planinšec veselila še ene zmage, ki je njen Galatasaray utrdila na petem mestu prvenstvene lestvice. K zmagi z 2:3 v gosteh pri Kuzeyboru je slovenska blokerka, ki je znova igrala na visoki ravni, prispevala 14 točk, od tega osem z napadom (62-odstotna uspešnost) in šest z blokom. V francoskem prvenstvu je priložnost za dokazovanje zelo dobro izkoristila Eva Zatkovič v dresu Cannesa. Ob zmagi v gosteh pri France Avenirju 2024 je v statistiko vpisala 18 točk, od tega 15 z napadom. Bila je najboljša posameznica obračuna.